Zaragoza, İspanya

Avrupa

Zaragoza

Sevimli Tarihi Şehir Zaragoza

Zaragoza, İspanya'nın kuzeydoğu bölgesinde, dağlarla çevrili bir vadide, Ebro Nehri'nin üzerinde yer alan 700.000 nüfuslu bir şehir. Stratejik olarak Madrid, Barselona, Valensiya ve Bilbao gibi şehirlerin karayollarının kesiştiği yerde bulunuyor. Zaragoza, İspanya'nın 2000'i aşkın yıllık geçmişe sahip olduğu şehirlerinden biridir aynı zamanda.

Roma ve modern Hristiyan dönemleriyle İslam kültürü, şehrin üzerinde izlerini bırakmış. Milattan önce 25 ve 12. yüzyıllar arasında kurulan şehirde hala Romalılar'ın termal hamamları, Roma tiyatrosu ve Forum (Roma'da önemli işlerin görüldüğü alan) gibi arkeolojik yapılar bulunur. "Caesaraugusta rota" tüm bunları kapsar ve yapmaya değerdir.

Barok tarzı Basicila'ya, Gotik tarzı Katedral De la Seo'nun yanı sıra antik kent surları ve Mağribi Palacio de la Aljaferia'ya göz atın. Şimdi bu şehri neden daha önce ziyaret etmeyi düşünmediğinizi merak ediyorsunuz, değil mi? Burası, nispeten sakin bir turizm beldesi için harika manzaralara sahip. Kültür dolu uzun bir günden sonra, komşu Tubo'yu da ziyaret edebilirsiniz. Tubo, küçük sokakların restoranlar ve barlar ile dolu olduğu bir bölge. Buradaki insanlar hayatlarının tadını çıkarmayı iyi biliyorlar.


Anahtar Bilgiler
  • Zaragoza, İspanya'nın Aragon Bölgesi'nde bulunuyor.
  • Nüfusu 702.090.
  • Rakımı 226 m.
  • Ulaşımı sağlayan en uygun havaalanı ZAZ(Zaragoza, Zaragoza).
  • Para birimi Euro.

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...