Yurt Dışında Uygun Fiyata Gezilecek Şehirler

Hemen hemen herkesin aklından şu cümlenin geçtiğine eminim: "Parasız dünyayı gezmek istiyorum". Elbette ben de istiyorum ve şunu biliyorum ki, aslında dünyayı dolaşmak o kadar da zor bir şey değil.
Ucuz Bilet Bulunuyor...

Dünyanın en pahalı 10 şehrinin 6'sını Avrupa kentleri oluşturuyor. En ucuzları ise daha çok Asya ve Doğu Avrupa'da yer alıyor.

Zürih, kısa süreli tatil için bir gecelik ortalama 1,050 Dolar ile en pahalı şehir. New York 1,030 Dolar ile hemen ardından geliyor ve bunları Cenova ve Tokyo her biri en az 1,000 Dolar ile izliyor. Paris, Münih, Taipei, Helsinki ve Dubai ile top 10 listesi sonlanıyor. Dubai’de ise geçireceğiniz bir gece için yaklaşık 790 Dolar ödemelisiniz.

Sudan ucuz tatil isteyenler, konaklamanın sadece 260 Dolar tuttuğu Bükreş’e (Romanya) gitmelidir. Mumbai (Bombay) ve Sofya ise (Bulgaristan) gecelik 300 Dolar olup bu şehirleri Bangkok, Yeni Delhi ve Pekin takip ediyor.

Nairobi ve Vilnius (Litvanya) için her ikisinde de gecelik konaklama bedeli 380 Dolar. Dokuzuncu ve onuncu sırada ise Budapeşte ve İstanbul geliyor.

Kaynak

Ucuz Bilet Bulunuyor...
Mynet Seyahat ile yola çık!
    Bu butonla sen de Mynet Seyahat yazarı olabilirsin!