Winston Churchill'in Gizli Yeraltı Sığınağı Ziyaretçilere Açılıyor

Ziyaretçiler, Londra'nın gizli kalmış bir yönünü görme fırsatı yakalayacaklar ve zamanında bu saklı yerlerde kalmış olan insanların inanılmaz hikayelerini keşfedebilecekler.
Ucuz Bilet Bulunuyor...

II. Dünya Savaşı sırasında Birleşik Krallık'ın Almanya tarafından 7 Eylül 1940 ile 16 Mayıs 1941 tarihleri arasında aralıksız bombalandığı dönemde Winston Churchill'in içindeki gizli bir depoda kaldığı, günümüzde kullanılmayan metro istasyonu gelecek ay Londra metrosundaki diğer başka metro istasyonlarıyla birlikte ziyarete açılacak.

Mayfair'deki Down Caddesi'ndeki metro istasyonu 1907-1932 tarihleri arasında faaldi, ama 2. Dünya Savaşı sırasında bomba geçirmez bir saklanma noktası olarak kullanıldı. Artık ziyaretçiler Londra Ulaşım Müzesinin 'Saklı Londra' projesi kapsamında bu metro istasyonunun terkedilmiş peronlarında gezinti yapabilecekler.

Down Street istasyonuyla beraber, Euston istasyonundaki "Saklı Tüneller" ve Clapham South istasyonundaki yeraltı sığınağı da, bu gizli hazineleri görmek isteyen ziyaretçiler için açık olacak. Londra Ulaşım Müzesinden Chris Nix proje hakkında şunları söylüyor:

"Ziyaretçilerimiz Londra'nın gizli kalmış bir yönünü görme fırsatı yakalayacaklar ve zamanında bu saklı yerlerde kalmış olan insanların inanılmaz hikayelerini keşfedebilecekler."

Londra metrosunun St James' Parkı yakınlarındaki 55 Broadway eski yönetim merkezi ve The Art Decoheski binası da proje kapsamında ziyarete açık olacak.

Kaynak

Ucuz Bilet Bulunuyor...
Mynet Seyahat ile yola çık!
    Bu butonla sen de Mynet Seyahat yazarı olabilirsin!