Windhoek, Namibya

Afrika

Windhoek

Namibya'ya Giriş Noktası

Namibya, 2.1 milyon nüfusa, başkenti olan Windhoek ise 322.500 nüfusa sahip. Namibya'daki her şeyin Winhoek'e doğru yöneldiğini söyleyebilirsiniz. Ayrıca ülkeye gelen turistlerin başlangıç noktası olarak belirleyebileceği bir şehir olan Windhoek, ülkenin devasa doğal zenginliklerinin keşfedilebileceği ve birkaç gün gezmeye değebilecek cazibeye sahip.

Tabii ki hakkında bahsedebileceğimiz, gezmeniz gereken turistik yerlerin bir listesi bulunuyor. Sahip olduğu yerler arasında; Kuzey Kore Ulusal Müzesi, Parlamento Binası, bahçeler ve en belirgin yerlerden olan, parlak renklere boyanmış Christuskirche. Eğer hediyelik eşya yerleri arıyorsanız, Old Breweries Binası göz atmanız gereken bir el işçiliği dükkanı.

Şehrin gerçek cazibe merkezlerinden bahsedeceksek, bu liste bu kadar uzun olmayacak. Bu yüksek rakımlı ve yavaş tempolu şehirde vakit geçirmenin gerçek sebepleri arasında ülkenin kültürel zemini var. Kiliselere göz atmak, alışveriş yapmak, yemek yemek, Christuskirche'e komşu olmak, bu şehir merkezinde ilginç olabilir. Asıl macera ise, Katutura Banliyösü'ne gittiğinizde başlar. Vahşi hayvanların doğal yaşamlarını devam ettirdikleri geniş alan Daan Viljoen ise, şehrin yakınında yer alıyor.

Not: Uluslararası hava ağı iyi olduğundan, Namibya ziyaretinde iyi bir başlangıç noktası olacak.


Anahtar Bilgiler
  • Windhoek, Namibya'nın bir şehri.
  • Nüfusu 322.500.
  • Rakımı 1668 m.
  • Ulaşımı sağlayan en uygun havaalanı ise WDH (Hosea Kutako Uluslararası, Windhoek).
  • Konuşulan dil Afrikan İngilizcesi ve İngilizce seviyesi oldukça yüksek.
  • Para birimi Namibya Doları.

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...