Wiltshire, İngiltere

Avrupa

Wiltshire

Biraz Mistik

Wiltshire, Birleşik Krallık'ın güneyinde bulunan ve inişli çıkışlı vadi manzarasına kendinizi kaptırabileceğiniz bir büyüye sahip. Bu alan sadece mistik olarak tanımlanan, tarif edilemez bir mirasa, karşı konulamaz bir kültüre ve enerjiye sahip. Oldukça ünlü olan Stonehenge burada bulunuyor. Bu duran taş alterin M.Ö. 2000-3000 yılları arasında inşaa edildiğine inanılıyor. Bu taşları görünce insan nasıl inşaa edildiğini düşünüp şaşırıyor, hatta bu taşların Galler'den, yani yaklaşık 257 kilometrelik bir mesafeden buraya taşındığını öğrenince şok olacaksınız.

Eğer biraz olsun farklı olan, çok uzakta olmayan bir şeyin peşindeyseniz (Avrupa'da olanlar için), aşina çevrelerde temmuzdan eylüle kadar olan süre zarfında Wiltshire'a gezi düzenleyin. Bu zamanlarda havanın oldukça iyi olmasının dışında, orada sizi bekleyen garip ama bulaşıcı bir merak atmosferinin sizi saracağ kesin. Ayrıca burası birçok etkileyici Beyaz At figürü içeren mistik bir yer. Oyulmuş at figürleri, altındaki kireç taşını ortaya çıkarmak için tepelere gömülmüş. En etkileyici Beyaz At figürü Uffington'ın tarihi 2000 yıla dayanır. Long Barrow'u -Stonehedge'in daha az ünlü ama yine de etkileyici kız kardeşi kaçırmayın. Bu taş yapıt şehri de çevreliyor. Üstelik yaklaşıp dokunabilirsiniz bile. Stonehedge kadar kalabalık değil, fakat dokunabiliyorsunuz!

Not: Gps'inizi getirin. Yer şekilleri koordinatlarıyla birlikte sizlere rapor edilecek ve siz de bunları navigasyon cihazınıza aktarabilirsiniz. Yakınlara park etmeyi unutmayın!


Anahtar Bilgiler
  • Wiltshire, Birleşik Krallık Bölgesi'nde yer alıyor.
  • Rakım 95 m.
  • Ulaşımı sağlayan en uygun havaalanı LHR (Heathrow, Londra).
  • Para birimi İngiliz Sterlini (GBP).

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...