Wilsons Promontory, Avustralya

Okyanusya

Wilsons Promontory

Beni Baloya Götür!?

"50,000 hektarlık vahşi kıyı kesimi" Wilson's Promontory ya da buranın yerlileri tarafından 'Balo' ifadesinin kullanılması bizlere oldukça güzel geliyor. Bu milli park, Avustralya'nın en güney noktasında yer alıyor. Melbourne'a yaklaşık 160 km uzaklıkta bulunuyor. Eğer harika bir şehir arıyorsanız, bir haftasonu gezisi ayarlayarak bu güzel şehri de gezebilirsiniz. Sizin için güzel bir gezinti olacak.

Eğer yeterli zamanınız varsa, birkaç gününüzü hatta haftanızı burada geçirebilirsiniz. Zaten 'Lilly Pilly Gully Circuit' gibi komik isimleri varken, burada vakit geçirmek oldukça eğlenceli olacak. Sarp manzaradaki izleri takip edin, güzel bir manzara izleyin, plajlar ve koyların bozulmamış sularında şnorkelle yüzün. Bunlardan sonra, bot/jet ski turları ile Cleft Adası'nı da keşfetmeniz için sizi biz cesaretlendiriyoruz.

Not: Bu parkta ünlü bir süper-kötünün gizli bir sığınağı olduğu söylentiler arasında. Şaka bir yana burası gezmenize değecek bir ada. Tüm bu anları yakalamak için, fotoğraf makinenize bir adet yedek hafıza kartı alın.


Anahtar Bilgiler
  • Wilson's Promontory, Avustralya'da bulunuyor.
  • Rakım 95 m.
  • Ulaşımı sağlayan en uygun havaalanı MEL(Tullamarine, Melbourne)
  • Para birimi Avustralya Doları.

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...