Whistler, Kanada

Kuzey Amerika

Whistler

Vancouver'ın kuzeyinde 2 saat uzaklıkta bulunan Whistler, 200'den fazla kayak pisti ve yaklaşık 40 adet kayak teleferiğiyle Kuzey Amerika'daki en büyük kayak alanına sahip olan, bir kış sporları merkezi. Whistler ve Blackcom Dağları, yukarıdaki kasaba yamaçlarına bir teleferik ile bağlanır (bu teleferik, bazıları tarafından dünyanın en korkutucu kayak teleferiği olarak bilinir) ve her ikisi de ayrı ayrı şehrin içinden yükselir.

Peki, Kanada'da kayak yapmak nasıldır? Bize göre muhteşemdir, özellikle de aileniz ile tatil yapıyorsanız. Daha ayrıcalıklı olarak, Avrupa ya da Amerikan tatil köylerinin kibirli tutumlarına sahip değiller. Eğer kayak yapmanın yanında alışveriş de yapmak istiyorsanız, o zaman muhtemelen başka bir yere gideceksiniz.

Bu kategoriye girmiyor ve buraya aileniz ya da arkadaşlarınız ile geliyorsanız, muhtemelen Whistler'ı mükemmel bir yer olarak bulacaksınız. Whistler, hem canlı hem de resim gibi bir şehirdir (özellikle Noel ışıkları yandığında). Restoran, bar ve spalarıyla aileler ya da gruplar için vakit geçirilebilecek harika bir yer.


Anahtar Bilgiler
  • Whistler, Kanada'nın Britanya Kolumbiyası Bölgesi'nde yer alıyor.
  • Nüfusu 9824.
  • Rakım 671 m.
  • Ulaşımı sağlayan en uygun havaalanı YVR (Vancouver Uluslararası, Vancouver).
  • Para birimi Kanada Doları.

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...