Viyana, Avusturya

Avrupa

Viyana

Görkemli İmparatorluk

  • Anıtsal saraylar ve tarihi yerlerle dolu bir şehir
  • Klasik kaçırılmaması gereken yerler; İmparatorluk Sarayı, Belvedere Sarayı ve Schonnbrunn Sarayı’nın yanısıra Stephansdom ve Museumsquartier
  • Daha derine inip Zentralfriedhof veya Merkez Mezarlığı gibi diğer ilginç yerler bulabilirsiniz

Viyana harika bir yer! Avusturya'nın başkenti (ve 1,7 milyonluk nüfusu ile açık ara en büyük şehri) olan, Habsburg hanedanına yüzyıllar boyunca ev sahipliği yapan şehir sadece anıtsal saraylar ve tarihi yerlerden oluşan bir yer değil aynı zamanda günümüzün en keyifli yaşanacak şehirlerinden biri.Viyana'nın tarihi merkezi, bir UNESCO Dünya Mirası alanı.

Şehirde, aralarından seçim yapmanız gereken yaklaşık 30 kale ve 150 saray bulunduğu için günler boyunca görülmesi gereken yerleri gezebileceğiniz son derece açık. Viyana epey büyük bir şehir olduğu için önceden bir haritaya bakıp plan yapmalısınız. Kaçırılmaması gereken yerler İmparatorluk Sarayı, Belvedere Sarayı ve Schonnbrunn Sarayı’nın yanı sıra Stephansdom ve Museumsquartier’dir ama daha derine inmelisiniz. Standart turistik güzergâh dışına çıkarsanız Zentralfriedhof ya da Beethoven, Schubert ve Brahms gibi isimlerin mezarlarının bulunduğu Merkez Mezarlığı gibi diğer büyüleyici yerleri keşfedebilirsiniz. Genellikle göz ardı edilen ilgi çekici yerlerden biri de, dünyanın en eski askeri müzesi olan Askeri Tarih Müzesi’dir. Burada Arşidük Franz Ferdinand suikaste uğradığı araba ile 2. Dünya Savaşı’nın Avusturya’nın gözünden görmenizi sağlayacak pek çok diğer şey bulunuyor.

Yani daha önce dediğimiz gibi, yapacak çok şey var! Viyana’nın kafe kültürü ve gece hayatını kaçırmak da olmaz. Gece hayatı çok çeşitlidir; şehrin şık atmosferiyle büyük bir uyum içindeki mekânlardan lüks lounge barlara ve dünya standartlarında hem ana akım hem de alternatif kulüplere uzanan pek çok seçenek var.


Anahtar Bilgiler
  • Avusturya’nın Wien Bölgesi'nde bulunmakta.
  • Nüfusu 1,691,468.
  • Rakımı 171 metre.
  • En iyi havaalanı (VIE) Schwechat Viyana Uluslararası.
  • Para birimi Euro (EUR).

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış

İlgili İçerikler

Ucuz bilet bulunuyor...