Veere, Hollanda

Avrupa

Veere

Walcheren'in incisi Veere

Hollanda'nın Zeeland vilayetindeki Walcheren Adaları'nda bulunan tarihi bir kent. Vilayetin başkenti olan Middelburg'un kuzey doğusunda ve Meer Gölü'nün üzerinde bulunmakta.

Sadece 1650 nüfusa sahip olan Veere, küçük bir şehir olmasına rağmen, oldukça fazla tarihi mekana sahip. Şehir 1355 yılında, Hollanda Şehir Hakları'na sahip olmuş ve daha sonraki yüzyıllarda zengin bir ticaret merkezi haline gelmiştir. (Esas olarak İskoçya ile yün ticareti yapılmıştır).

Burayı keşfetmek istiyorsanız kesinlikle yürümenizi tavsiye ederiz (Arabayla şehrin içine girmeye çalışmayın). Belediye Binası, Grote Kerk (Büyük Kilise) ve Campveerse Kulesi şehrin ilginç mekanlarından. Ayrıca burada antika, mücevher ve geleneksek Hollanda şekerleri satan birkaç ilginç dükkan da bulabilirsiniz.

Şehrin merkezinde, yaz aylarında ağzına kadar dolu olan birkaç güzel restoran da bulabilirsiniz. Veere'nin çevresi, yürüyüş yapmak veya araziler boyunca bisiklet sürmek için mükemmel. Veere'nin hemen dibinde bulunan Middelburg'un merkezi, yalnızca 8 kilometre uzaklıkta (4 mil).


Anahtar Bilgiler
  • Veere, Hollanda'nın Zeeland Bölgesi'nde bulunan bir şehirdir.
  • Veere'nin nüfusu 1,650'dir.
  • 3 metre yükseklikte bulunmaktadır.
  • Buraya uçmak için en iyi havalimanı AMS'dir. (Schiphol, Amsterdam)
  • Hollanda'da kullanılan para birimi, Euro'dur. (EUR)

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...