Utrecht, Hollanda

Avrupa

Utrecht

Şirin Bir Ortaçağ Özüne Sahip Öğrenci Şehri

Utrecht, Hollanda'daki dördüncü büyük şehir ve aynı isme sahip olan, merkezi Flemenk bölgenin başşehri. Randstad kentsel yığınının doğu sınırında, Rotterdam/Lahey ve Amsterdam üçgeninin arasında bulunuyor. Bu gerçekten acınası bir durum, fakat diğer yerleri anlattığımızda (Maastricht, Groningen), bu acıyı ortadan kaldıracağız.

Utrecht, Amsterdam/Rotterdam'dan trenle sadece 30-40 dakika uzaklıkta olduğu için, bu cazibeli şehri kesinlikle yolculuk programınıza eklemelisiniz. Utrecht'in asıl çekici yanı Ortaçağ'dan kalma şehir merkezi. Kısmen arabalar için kapanmış olan bu yerde, etrafı keşfetmek için en iyi yol yürümek; Dom Katedrali'nden (ülkedeki en yüksek kilise kulesine sahip), kafelerle dolu küçük meydanlara ve elbette kanallara kadar. Birinci kanal (Gracht), şehir merkezinin içinden geçen 2 kilometre uzunluğundaki Oudegracht'tır.

Sokaklarda yeme içme ve alışveriş için birçok harika yer bulacaksınız. Eşi benzeri olmayan restaurantlar, size suyun hemen dibinde, iskelelerin üstünde oturma şansı tanıyor . Bu restaurantlar, eskiden depo olarak kullanılıyordu, fakat bu öğrenci şehrindeki en samimi yerlerden birine dönüştürüldü. Şehrin dışında Utrecht Sıra Tepeleri bulunuyor, güzel bir manzarası var ve yürüyüş için harika bir yeşil alan.


Anahtar Bilgiler
  • Utrecht Hollanda'da yer alır.
  • Nüfusu 487.685.
  • Rakım 0 m.
  • Ulaşımı sağlayan en uygun havaalanı AMS (Schiphol, Amsterdam).
  • Para birimi Euro.

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...