Uçak Biletini Ucuza Getirmenin Püf Noktaları

Uçak biletlerine servet ödemek istemiyorsanız küçük bir çaba göstermeniz yeterli.

Takipçi olun

Takipçi olun

Havayolu şirketlerinin mail gruplarına üye olmak ya da Facebook ve Twitter hesaplarını takip etmek size avantajlı ve ucuz bilet bulmak adına büyük kolaylık sağlayacaktır. Mümkün olduğunca çok üyelik programına kayıt olun. Havayolu şirketleri zaman zaman bu üyeler için kazançlı kampanyalar düzenlemekte.

Geçen gün bulduğum Bodrum biletine bakın. Artık haftanın 4 gününü Bodrum'da, 3 gününü İstanbul'da geçiren o kadar çok insan var ki Bodrum biletleri kışın da pahalı. Söylediğim gibi kampanyaları takip ederek bir günü Bodrum'da bir günü İstanbul'da geçirseniz yine olur :) (Tabii bünyem dayanır diyorsanız)

Rezervasyonu erken yaptırın

Rezervasyonu erken yaptırın

Bu hepimizin bildiği bir yöntem. Eğer seyahat tarihi kesinse ucuz bilet almanın en mantıklı yolu bu.

Bilet için son güne kadar bekleyin

Bilet için son güne kadar bekleyin

Acilen bir yere gitmeniz gerekmiş ve ucuz bilet bulacak kadar vaktiniz kalmamışsa son güne kadar beklemek size bir şans doğurabilir. Gittiğiniz yer çok popüler değilse bekleyin. Havayolu şirketleri boş koltukla uçmamak için son dakikada önemli indirimler yapabiliyor.

Sabah erken ya da gece

Sabah erken ya da gece

Sabah erken ya da gece geç vakitte yapılan uçuşlar her zaman kurtarıcı görevi görürler. Eğer otel ve ulaşım ayarlamalarını yapabilirseniz bu saatlerdeki uçuşlardan ucuz bilet bulma şansınız fazla olacaktır.

Alternatif havaalanlarını değerlendirin

Alternatif havaalanlarını değerlendirin

Özellikle yurt dışı uçuşlarında değerlendirebileceğiniz bu seçenek sizin için ucuz seyahatin bir yolu olabilir. Gideceğiniz yerde fazlaca kullanılmayan havaalanlarını ve bunları kullanan havayolu şirketlerini araştırın. Biletlerin popüler havaalanlarını kullananlarınkine oranla daha uygun olduğunu göreceksiniz.

Alternatif havayolu şirketlerini değerlendirin

Alternatif havayolu şirketlerini değerlendirin

Özellikle yurtdışı seyahatlerine çıkarken başka ülke havayolu şirketlerini de gözden geçirirn. Türkiye aktarmalı uçan birçok havayolu şirketi olduğunu göreceksiniz. Ucuz bilete kavuşmanın bir yolu da bu olabilir.

Herkes gelirken siz gidin

Herkes gelirken siz gidin

Yurtdışında yaşayan vatandaşların yoğun olarak Türkiye'ye geldiği resmi tatil zamanlarını kollarsanız ucuz bilet sahibi olabilirsiniz. Yoğun talep dolayısıyla ekstra konulan uçak seferleri dönüşte boş uçtuğu için bu uçaklarda ucuz koltuk bularak yurtdışı seyahatınızı ucuza getirebilirsiniz.

Uçak bileti alma motorlarını takip edin

Uçak bileti alma motorlarını takip edin

Sanal dünyada hizmet veren birçok bilet arama motoru bulunmakta. Bunları kullanmak hem alternatif havayolu şirketlerini bulmanızı hem de fiyatlar arasındaki farkları kolayca görmenizi sağlayacaktır. Özellikle acil bilet ihtiyacınız olduğunda bu siteleri şöyle bir gözden geçirmek faydalı olacaktır.

Ucuz Bilet Bulunuyor...
Mynet Seyahat ile yola çık!
    Bu butonla sen de Mynet Seyahat yazarı olabilirsin!