Türk Vatandaşlarının Vizesiz Girebildiği Ürdün'ün Mutlaka Görmeniz Gereken 8 Güzelliği

Tarihi ile bir efsane olan Ürdün'ün gerçekten de vizesiz girilme kolaylığı ile birlikte görmeniz gereken birçok güzelliği olduğunu söyleyelim.
Ucuz Bilet Bulunuyor...

Petra Antik Şehri

Petra Antik Şehri

İndiana Jones hayranlarının The Last Crusade filminden de hatırlayacakları bu antik şehir tam bir efsane niteliğinde. Yaklaşık 2000 yıllık bir geçmişi var.

Kızıldeniz

Kızıldeniz
Mercan kayalıkları ile dalış tutkunlarının da en favori mekanlarından olan Kızıldeniz, muhteşem suyu ile sadece yüzüp keyif yapmak için gidenlere de harika fırsatlar sunuyor.

Wadi Rum

Wadi Rum

Ürdün'ün güneyinde yer alan ve eşine ender rastlanacak renkteki kum ve kayalarla bir doğa harikası olan bu bölge aynı zamanda bir kamp alanı niteliğinde. Jeep safari, deve yolculuğu yapabilir, bedevilerle aynı kampı paylaşabilirsiniz.

Amman

Amman
Ürdün'ün başkentinde hem kültürün hem de eğlencenin en güzelini yapayabilirsiniz.

Ümmü Kays

Ümmü Kays
Eski çağların akustiğini muhafaza eden mükemmel tiyatrosu, agorası ve evleriyle Ümmü Kays...

Jerash

Jerash
Antik bir Roma şehri Jerash da sizi büyülüyecek. 6.500 yıllık tarihi olan bu kalıntıların arasındayken dünyadaki varlığınızı size tekrar sorgulatacak...

Karak Kalesi

Karak Kalesi

Meşhur Karak Kalesi'nin gizemini yaşamadan olmaz! Kale, Haçlı Ordusu tarafından 1142'de yapılmış ve bir süre çevreden geçen kervanlardan toplanan vergilerle gelir sağlamıştır. 1183 de Selahattin Eyyubi, 1263'te de Memlükler tarafından alınmıştır.

Akabe

Akabe
Ürdün'ün önemli liman şehirlerinden Akabe aynı zamanda güzelliği ile meşhurdur.  Yavuz Sultan Selim'ın Mısır seferi sırasında 1516 tarihinde Osmanlı topraklarına katılan şehirde hac yolarının emniyeti için yaptırdığı kale de buradadır. Dalış sporları için önemli noktalardan biridir.
Ucuz Bilet Bulunuyor...
Mynet Seyahat ile yola çık!
    Bu butonla sen de Mynet Seyahat yazarı olabilirsin!