Termal Suların Sağlığa Faydalarını Biliyor musunuz?

Kaplıca, sıcak yeraltı sularından faydalanmak amacıyla yeryüzüne kurulan tesislere verilen isimdir. Termal ise, kaplıcada kullanılan doğal kaynak sularıdır. Bu suyun kaplıcada kullanılabilmesi için yeraltından çıkan termal su olması, sıcaklığının 20 derece üzerinde olması ve içerisinde mineral bulunması gerekir. Peki yüzlerce insanı kaplıcalara götüren termal suların faydaları nelerdir?

Cilt hastalıklarına iyi gelir

Öncelikle tüm hastalıklarınızın tedavisi için uzman bir doktora başvurmanız gerektiğini hatırlatarak başlayalım. Eğer doktorunuzun onayı varsa termal sulardan faydalanmalısınız. Termal sular, egzama, akne, ürtiker gibi hastalıkların tedavisine yardımcı olur.

Romatizmal hastalıklar

Kireçlenmeye bağlı eklem hastalıkları, yumuşak doku romatizmaları ve bazı romatizmal hastalıklara iyi gelir.

Böbrek ve idrar yolları rahatsızlıkları

Kronik sistit ve kronik böbrek yetmezliği gibi rahatsızlıkların tedavisinde yardımcı görevi görür.

Detox etkisi

Kaplıca suları rahatlatır, spa görevi görür ve detoks etkisi yaratır. Kan dolaşımını hızlandırdığından dolayı cildi temizler ve yeniler.

Termal suların faydalı olabilmesi için bazı koşulların yerine getirilmesi gerekir

Etkin bir şekilde kaplıca sularından faydalanmak istiyorsanız mutlaka doktorunuzdan onay almalısınız. Banyo suyunun sıcaklığı 34-36 derece arasında olmalıdır. Banyo sayısı haftada 3-6 gün arası değişebilir. Gün içerisinde bir ya da iki kez sulara girilmeli, yeterince su içilerek sıvı desteği sağlanmalıdır. Termal havuz içinde yüzmek yerine dik veya oturur bir pozisyonda durulmasına da dikkat edilmeli.

Banyo sonrası masaj

Termal havuzdan çıktıktan sonra yarım saat kadar dinlenmelisiniz. Dinlenme sonrası rahatlatıcı bir masaj ile kendinizi ödüllendirebilirsiniz.

Birbirinden farklı özellikleri, şifalı suları, spa salonlarıyla termal otel farkını Setur ayrıcalığı ile yaşayın

Keşfetmek için tıklayın

.
Mynet Seyahat ile yola çık!
    Bu butonla sen de Mynet Seyahat yazarı olabilirsin!