Tavuskuşu Tüylerinin Mikroskop Altındaki Olağanüstü Detayları

Bu tüyler bir kuşun kanadındaki organik olarak büyüyen bir şeyin fotoğrafından ziyade süslü mücevherlere, parıldayan kolyelerin veya bileziklerin kalın örgülerine benziyor.
Ucuz Bilet Bulunuyor...

Tavuskuşu tüylerinin ince detaylarını gözler önüne seren fotoğrafçı Waldo Nell, Olympus BX 53 mikroskopunu kullanarak yüzlerce ayrı fotoğraf çekip birleştirdi ve bu fotoğraf serisinde gördüğünüz fotoğrafların her biri ortaya çıktı. Fotoğraf istifleme (photo stacking) olarak adlandırılan bu yöntemle farklı odak noktalarına sahip düzinelerce ve hatta yüzlerce fotoğraf bir araya getiriliyor ve ardından alan derinliğini arttırmak için dikiliyor. Bu tüyler bu detay seviyesinde bir kuşun kanadındaki organik olarak büyüyen bir şeyin fotoğrafından ziyade süslü mücevherlere, parıldayan kolyelerin veya bileziklerin kalın örgülerine benziyor.

Kanada'nın Port Moody bölgesinde yazılım mühendisi olan Nell çok ilgi duyduğu teknolojiyi, bilimi ve doğayı fotoğrafçılık çalışmalarında birleştiriyor. Nell'in çalışmalarının daha fazlasını Flickr sayfasında görebilirsiniz.

Kaynak

Ucuz Bilet Bulunuyor...
Mynet Seyahat ile yola çık!
    Bu butonla sen de Mynet Seyahat yazarı olabilirsin!