Surabaya, Endonezya

Asya

Surabaya

Bağımsız Şehir

Surabaya, Java Adası'nda bulunuyor ve Endonezya'da Jakarta'dan sonra ikinci büyük kent. Endonezya'da ülkenin bağımsızlığının doğduğu şehir olarak kabul ediliyor ve ilk başkan Sukarno burada doğmuş.

Gezi rotasında, yeni turistler Endonezya'yı gezmeye Jakarta Şehri'nden başlar. Daha sonra Java'nın içinden ilerleyerek geziyi Bali şehrinde bitirirler. Bu güzergah, görülmesi gereken birkaç yeri içerir. Mesela Borobudur, Prambanan ve Bromo Dağı (her şeyden önemlisi) bunlar birbirine yakın şehirler. Ama Surabaya bu yerleşim yerlerinin yakınlarında olmamakla beraber, turistlerin gezi rotasında da yer almıyor.

Küçük Jakarta olmasa da, Surabaya'da bir yerden bir yere gitmek daha kolay. Şehrin zengin sömürge mimarileri ve geniş şeritli yolları var. 19. yy'da Hollandalılar tarafından inşa edilen House of Sampoerna Yetimhanesi ve daha sonra sigara fabrikası olarak kullanılan bu yer, görülmesi gereken ana yerlerden biri. Surubaya'nın tarihi eski merkezi, etkileyici Arap, Hollanda, Cava ve Çin etkilerinin bir karışımı.


Anahtar Bilgiler
  • Surabaya, Endonezya'nın Java Timur Bölgesi'nde yer alıyor.
  • Nüfusu 3.114.700.
  • Rakımı 9 metre.
  • Ulaşımı sağlayan en iyi havalimanı SUB (Juanda, Surabaya).
  • Para birimi Endonezya Ruphisi.

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...