São Paulo, Brezilya

Güney Amerika

São Paulo

São Paulo, Brezilya’nın güneydoğusunda, Rio de Janeiro’dan 5 saatlik araba mesafesi uzaklığında bulunan ülkenin en büyük şehri. 11 milyonu aşan şehir nüfusu, yaklaşık 21 milyonluk metropolitan nüfusu ile dünyanın en büyük 7. şehri. Genellikle trafik sıkışıklıkları, hava kirliliği, fakirlik, suç oranları ve gri renkli havasıyla anıldığı için buraya neden gelmek isteyeceğinizi merak edebilirsiniz.

Özellikle Brezilya’da, bu şehrin dışında birçok güzel şehir varken? Bu sorunun cevabı oldukça basit ve tek bir kelimeyle özetlenebilir: yaşam tarzı. Burası kültür ve yemek konusunda tutkulu, rahat bir yaşam tarzına sahip, birçok etnik kökenden (Çin, Arap, Alman, Japon, Kore bunlardan sadece bazıları) insanın bir arada yaşadığı bir şehir.

Tabii ki de şehrin dışındaki banliyölerde yolunuzu kaybederseniz, fakirlik göreceksiniz. Fakat şehri şekillendiren Brezilya’nın en büyük orta sınıf topluluğu. Sonuç olarak, tabii ki de buradaki sosyal problemlerin farkında olun ama yapmanız gereken şey dışarı çıkmak.

Mükemmel müzeler (örneğin kıtanın en iyi sanat müzesi olarak adlandırılan ve çoğunlukla batılı sanatçıların eserlerinin sergilendiği Museu de Arte de São Paulo), restoranlar, pazarlar (Calixto gibi antika ürünler ve el işlerinin satıldığı pazar gibi) ve diğer turistikten yerlerden (milli simgenin bulunduğu tarihi şehir merkezi veya yeni ve eski binaların karışımından oluşan; dükkanları, restoranları, pubları ve sanat galeriyle Avenida Paulista) zevk almaktır. Bütün bunları yaparken, böyle bir şehirde nasıl bu kadar huzurlu hissettiğinize şaşıracaksınız.


Anahtar Bilgiler
  • São Paulo, Brezilya’nın Sao Paulo Bölgesi'nde yer alıyor.
  • Nüfusu 11.316.149.
  • Rakımı 767 m.
  • Ulaşımı sağlayan en uygun havaalanı GRU (Aeroporto Internacional Guarulhos, Sao Paulo).
  • En yaygın konuşulan dil Portekizce ve genel İngilizce seviyesi orta.
  • Para birimi Brezilya Reali.

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...