Seyahat Etmek İş Hayatını Nasıl Etkiliyor?

Hayattan kaçmak için değil, hayatın bizden kaçmaması için seyahat ederiz.
Ucuz Bilet Bulunuyor...

Hepimizin tatillere ihtiyacı vardır.En azından yılda bir kez.Hatta iki çok daha iyi olur.İster kendi ülkenizde seyahat etmeye karar verin ister yurt dışında,tamamen size ve bütçenize bağlı.Ama sonunda eğer kendimizi serbest bırakmak istiyorsak; hayatımızın yoğun ,sıkıcı ve yorucu monotonluğuna biraz renk katmak ve iş hayatının sürekli baskılarından kurtulmak için,küçük aralara ihtiyacımız var.

Ne demişler, “Jack'e sadece iş yaptırırsan,eğlenmesi için fırsat yaratmazsan o da körelir.” Burada bizim eğlencemiz; bavullar, birkaç kıyafet, gerekli malzemeler, biletler, pasaport ve dünyayı keşfetmek için yola koyulmak.

Seyahat etmeyi seven insanların genelde işlerinde seyahat etmeyenlerden daha başarılı olmalarının sebebi, seyahatin zihni çeşitlendirmesi ve renklendirmesidir. Daha detaylı bilmek mi istiyorsun? Okumaya devam.

1. Seyahat edenler açık fikirlidir

1. Seyahat edenler açık fikirlidir

Ofis işlerinde çalışan insanlar, özellikle yüksek konumlu ofis liderleri tatilden geldikten sonra işlere odaklanmanın daha kolay olduğu konusunda hemfikirler. Zihinlerimiz yenilenip,dünyaya daha açık hale geliyor. Daha hırslı, her şeyde daha açık bir bakış açısına sahip ve daha da önemlisi daha iyimser oluyorlar.

2. Daha geniş bir iletişim ağlarına sahipler

2. Daha geniş bir iletişim ağlarına sahipler

Farklı bir ülkeye, konferans veya workshop için gittiğinizde dünyanın bambaşka yerlerinden insanlarla tanışırsınız. Bu kendinizi geliştirmenizi, sosyal bir iletişim ağı kurmanızı sağlar. Eğer iletişim ağınızı geliştirmek istiyorsanız, bunlar sizin için kritik noktalar.

3. Daha organizedirler

3. Daha organizedirler

Eğer işiniz mantıksal sorunlar içeriyorsa insan kaynakları gibi ya da para hesabı, ödemeler ile alakalı bir işse seyahat, bu işlerde daha kolay organize olmanızı sağlayacaktır. Nasıl mı? Farklı bir ülkeye gitmeyi planlıyorsanız ailenizle, arkadaşlarınızla veya tek başınıza ,hatta iş seyahati bile olsa idare etmeniz gereken bir çok şey olacaktır. Örneğin pasaportunuza dikkat etmek, farklı döviz kurlarını hesaplamak, nerede kalacağınızı ayarlamak, neler yapacağınızı, nerede yiyeceğiniz, size eşlik edenlerle ilgilenmek ve bütün bunlardan sonra ofise döndüğünüzde işlerinizin hepsi size çok daha kolay gelecektir.

4. Kültürler hakkında çok şey bilirler

4. Kültürler hakkında çok şey bilirler

Denizaşırı bir seyahate çıktığınızda gözleriniz yeni kültürler için tamamen açıktır. Farklı kültürleri birinci elden tecrübe etmek size insanların normal hayatlarında ya da ofis hayatlarında farklı durumları nasıl idare ettiklerini anlamanızda yardımcı olacaktır. Bu uluslararası iş stillerini gözlemlemek, kendi işinize de bazılarını uygulamanıza olanak sağlayacaktır.

5. Sosyal olarak daha başarılıdırlar

5. Sosyal olarak daha başarılıdırlar

Bu kültürler, diller, toplum, her şey bunların size ait versiyonlarından farklı. Ziyaret edeceğiniz ülkenin dilini kısa dersler alarak öğrenebilirsiniz ya da tercüme edilmiş bir kitap alabilirsiniz fakat ne yaparsanız yapın, her zaman sosyal yeteneklerinizle test edileceksiniz. Buna bulunduğunuz ülkenin yerel halkına ne kadar açık ,sabırlı, anlayışlı olduğunuz ve görgünüz de dahil. Eğer bu “sınavda” başarılı olursanız, kariyerinizde kolaylıkla yükselebilirsiniz.

6. Her seyahatten sonra yenilenirler

6. Her seyahatten sonra yenilenirler

Elektronik cihazlarınız donduğunda ne olur? Yeniden başlatırsınız ya da yenilersiniz ve tekrar çalışmaya başlar .Benzer olarak, bazı zamanlarda hepimizin beyinlerimizi canlandırmaya yenilemeye ihtiyacı vardır ve bunu yapmanın en iyi yolu çok kısa süreli olsa bile bir mola vermek.Yurtdışına çıkmak daha da iyi bir terapi. Keyifli bir seyahat size günlük işlerinizi ve yoğunluğunuzu unutturacaktır. Böyle seyahatler dünyaya aşık olmanızı sağlar, sizi deşarj eder ve sizi daha iyi bir insan yapar ve eve geri döndüğünüzde bilirsiniz ki, gerçek hayatla yenilenmiş bir zihinle yüzleşmeye hazırsınız.

Ucuz Bilet Bulunuyor...
Mynet Seyahat ile yola çık!
    Bu butonla sen de Mynet Seyahat yazarı olabilirsin!