Seyahat Etmek Cinsel Hayatı Canlandırıyor ve Kilo Vermeye Yardımcı Oluyor

Cinsel hayatınızı canlandırmak veya birkaç kilo vermek mi istiyorsunuz? O zaman daha fazla seyahat edin.
Ucuz Bilet Bulunuyor...

Yapılan bir araştırmaya göre, seyahat etmek sağlığın iyileşmesine, kendine güvenin kazanılmasına ve cinsel dürtünün arttırılmasına önemli katkılar sağlıyor.

Seyahat etmenin stres hormonu olarak bilinen kortizol seviyesinin azaltılmasına yardımcı olabildiğini belirten ve bu konuda çalışma yapan bir psikolog olan Dr. Linda Papadopoulos' a göre:

“Stres ve anksiyete azaldıkça ruh hali de iyileşiyor. Bu da kendimizi algılama şeklimizi, motivasyonumuzu, üretkenliğimizi ve hayata genel bakışımızı olumlu etkiliyor.”

Peki, dünya turu incecik olmanıza nasıl yardımcı oluyor?

Seyahat edenler yoldayken sağlıklı aktivitelerle uğraşıyor bu da eski rutinlerinin kötü alışkanlıklarını yenmelerini sağlamanın yanı sıra, genel ruh hallerini de canlandırıyor. Dr. Papadopoulos, çalışmayla ilgili açıklamalarına şunları ekliyor:

“Sağlıklı miktarda güneş ışığına maruz kalmanın aynı zamanda beynin, ruh halini canlandırma ile bağlantılı olan ve insanın kendini sakin hissetmesine yardım eden serotonin hormonu salgılamasını da arttırdığına inanılıyor.”

Çalışmada yapılan ankete cevap veren iki milyondan fazla kişi, seyahat etmenin daha iyi bir cinsel hayata sahip olmalarını sağlamanın yanı sıra vücut imajı ve genel mutluluk durumlarını da iyileştirdiğini ve daha yaratıcı olmalarına yardımcı olduğunu belirtiyor.

Kaynak

Ucuz Bilet Bulunuyor...
Mynet Seyahat ile yola çık!
    Bu butonla sen de Mynet Seyahat yazarı olabilirsin!