Sao Tome Ve Principe, São Tomé ve Príncipe

Afrika

Sao Tome Ve Principe

Egzotik ve Sessiz São Tomé ve Príncipe

İki ulus adasından oluşan, büyük olan volkanik São Tomé Adası ve bundan daha küçük olan Príncipe Adası, Orta Afrika'nın batı kıyılarında bulunan iki ada. Dünyanın en küçük ülkelerinden biri olan bu ülke (Büyüklük açısından Lüksemburg ve Mauritius'un hemen altında), yüzlerce yıl boyunca önemli bir şeker üretim kolonisi olarak kullanılmış ve köle ticareti dahil, gemilerin geçiş noktası olmasının yanı sıra Portekiz idaresi altında kalmış.

Ülke, ancak 1975 yılında bağımsızlığını kazanabilmiş. Genellikle ekoturizm için iyi bir hedef olarak lanse edilse de, kesinlikle başlıca turist duraklarından biri olduğu anlamına gelmiyor. Burada üst düzey 5 yıldızlı tatil köyleri bulabilirsiniz, ama bütün macera bununla bitmiyor.

Basit olarak ifade edersek; eğer gözlerden uzak plajları seviyorsanız, bazı değişik aktiviteleri keşfetmek istiyorsanız (Gizli şelaleyi bulmak için, 2000 metre yürümek ya da 6,640 feet yükseklikteki Pico de São Tomé boyunca bir gezinti yapmak için Obo Milli Parkı'nda bulunan ormana girmek gibi), kesinlikle doğru yerdesiniz.

Tüm bunların yanında burada, birkaç insan yapımı gezinti yerleri ve Portekizce konuşan sıcakkanlı insanlarla da karşılaşabilirsiniz.


Anahtar Bilgiler
  • São Tomé ve Príncipe, aynı isimli ülkenin başkenti.
  • Rakımı 141 metre.
  • Ulaşımı sağlayan en uygun havaalanı TMS (Sao Tome Adası, Sao Tome Adası).
  • Para birimi Sao Tome ve Principe Dobrası.

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...