Santo Domingo, Dominik Cumhuriyeti

Kuzey Amerika

Santo Domingo

Amerika'daki En Eski Avrupa Şehri

Santo Domingo, Dominik Cumhuriyeti'nin başkenti ve 1.4 milyon nüfusu ile tüm Karayipler'in en büyük şehri. 15. yüzyılın sonlarına doğru bulunmuş, Amerika'daki en eski Avrupa şehri ve sömürge şehri olarak UNESCO Listesi'nde kendine yer bulmuş. Buna rağmen Santo Domingo, keşif yapmak için henüz turistlerin ilgi odağında bir yer değil.

Ozama Nehri, Santo Domingo'nun kalbinden geçiyor. Şehrin batı yakası Zona Sömürgesi alanı, az gelişmiş olan doğu kıyısına göre turistlerin ilgi odağı. 12. blok Zola Sömürgesi'ndeki caddeler, Columbus Yapıları'yla şereflendiriliyor.

Başta Gotik Katedrali ve Ozama Nehri olmak üzere ekstradan görülecek pek çok yer var. Columbus'un bayanlarıyla (adlarından dolayı) göründüğü bir geçit olan Calle Las Damas, Amerika'da kurulmuş en eski Avrupai caddedir. Panteon Nacional ve the Alcázar de Colón (Columbus ve ailesinin evi) görülecek diğer bir yer. Eğer yolunuz denize düşerse, El Malecon adlı, iki yanı palmiye ağaçlarıyla kaplı, restoranların ve barların olduğu, güneşten kaçıp soğuk bira molası verebileceğiniz bir yol keşfedeceksiniz.

Önemli Bilgiler:

  • Santo Domingo, Dominik Cumhuriyeti'nin Distrito Nacional Bölgesi'nde yer alıyor.
  • Nüfusu 1.402.749.
  • Rakımı 14 m.
  • Ulaşım için en iyi havalimanı SDQ (Aeropuerto De Las Americas, Santo Domingo)..
  • Para birimi Dominik Pesosu (DOP).

Anahtar Bilgiler

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...