San Salvador, El Salvador

Kuzey Amerika

San Salvador

Yanardağlar ve Sömürge Yapıları El Salvador

Orta Amerika'da Honduras ve Guatemala sınırında, Pasifik Okyanusu kıyılarındaki en küçük ülke burası. El Salvador'un başkenti olan San Salvador ise, nüfusu yarım milyonun altında olan (özel şehir), fazla bilinmemesine rağmen oldukça büyük bir şehir.

San Salvador volkanlarının dibine inşa edilmiş şehir, depreme eğilimli. Temiz ama çok lüks olmayan çehresi ve geniş bulvarlarıyla ilk bakışta çok da planlı bir görüntüye sahip değil gibi duruyor. İlgilenen turistler için bazı görülecek yerler var. Devletin yönetildiği Parlamento Binası, Özgürlük Meydanı ya da Başpiskopos Oscar Romero'nun mezarı ve şehrin katedrali (ülke iç savaştayken inşa edilmiş) bunlardan bazıları.

Diğer benzer şehirlerde (ve ülkelerde) olduğu gibi burada da dikkati çeken şey dokuma sanatı. Yerli halk oldukça samimi ve cana yakın. Karşıdan karşıya geçerken veya markete bir şey almak için giderken insanların birbirleri ile konuşması burada çok sıradan bir durum. Şehrin dışında gidilebilecek iki yer var: Yanardağlar ve plajlar. (Özgürlük Meydanı'ndan yarım saat mesafede). Yakınlarda ise krater gölleri olan Ilopango ve Coatepeque var. Seçim size kalmış.


Anahtar Bilgiler
  • San Salvador, El Salvador'un başkenti.
  • Nüfusu 567.698.
  • Rakımı 678 m.
  • Ulaşım için en iyi havalimanı SAL (Uluslararası El Salvador, San Salvador).
  • Para birimi El Salvador Kolonu (SVC).

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...