Salento, Kolombiya

Güney Amerika

Salento

Yaşayan Organizma

Kolombiya'nın Quindío Bölümü'nde yer alan (Yaklaşık 7,247 nüfuslu) Salento Bölgesi'nin neden bu kadar çok turist çektiğini açıklayacak birkaç iyi neden bulunuyor. Göze çarpan nedenlerden birini; Armenia ve Pereira'nın yakınında bulunan ve kahve üreten bu şehirde yürümeye başladığınız zaman yan yana dizilen renkli koloni binalarını (Paisa mimari tarzında) görünce anlayacaksınız. Fakat bunların çok daha fazlası Kolombiya'da var.

Salento'yu ayrı bir yere koyan iki şey var. İlk olarak, anlamsızca uzun hurma ağaçları, Cocora Vadisi çevresinde bulunan nefes kesici ve yemyeşil alanlar ile birlikte muhteşem dağların görüntüsü. Calle Real sonunda bulunan Alto de la Cruz manzarası ise nefes kesici. İkinci olarak, gelen turistler burada nasıl yollarını bulmaları gerektiğini bilseler dahi, şehir bir başka turist tuzağına değil de adeta yaşayan bir organizmaya benziyor.

Salento, özünde esnaf, alabalık çiftçileri ve kahve üreticilerinden oluşan bir topluluk. Bulut ormanları boyunca yürüyüş, at sürme, kahve çiftlikleri gezileri, el sanatları alışverişi ve kahve içmek. Salento'da yapılacak çok şey var.

Not: Salento'nun uluslararası bağlantıları iyi olmadığı için Kolombiya gezileri için yeterli bir giriş noktası değil. Bunun yerine Medellin'i deneyin.


Anahtar Bilgiler
  • Salento, Kolombiya'nın Quindio Bölgesi'nde bir şehir.
  • Nüfusu 7247.
  • Rakımı 1983 m.
  • Ulaşım için en uygun havaalanı CLO (Alfonso B Aragon, Cali).
  • Konuşulan ana dil İspanyolca ve ortalama  İngilizce düzeyi  düşük.
  • Kolombiya'da kullanılan para birimi Kolombiya Pesosu.

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...