Saint Kitts And Nevis, Saint Kitts ve Nevis

Kuzey Amerika

Saint Kitts And Nevis

Karayipler'in Özü

Eğer bu yazıyı okuyorsanız muhtemelen Karayipler'de bir tatil yeri arıyorsunuz. Artık araştırmayı bırakın, çünkü aradığınız yeri buldunuz. Saint Kitts ve Nevis, Batı Hint Adaları'ndan biri olan Leeward Adası'nda küçük bir şehir. Şehir isminden de anlaşılacağı üzere büyük olanın Saint Kitts Adası olduğu iki adadan oluşuyor.

Pekala, neden bu adayı tereddüt etmeden tavsiye ettik? Cevap basit, çünkü bu ada Karayipler'de yapılan tüm aktiviteleri tek başına barındırıyor. Tam donanımlı plajlar, adanın iç kesiminde bitkilerin mağara şeklinde oluşturdukları yapıları, büyük yağmur ormanları ve volkanik tepeler takip etmekte. Denizindeki zengin canlı hayatı, renkli kayalıklar ve dalışa uygun batmış gemi enkazları diğer aktiviteler arasında yer alıyor.

Tarih ilginizi çekiyor mu? Brimstone Tepesi Kalesi gibi sömürge kalıntıları ve tarihi alanlar dikkatinizi çekebilir. Ve gece hayatı. Gece hayatıyla ünlü bir yer olmayabilir. Ama soca, calypso ve reggae müzikleri belki biraz dikkatinizi çekebilir. Tabii ki Basseterre Merkezi'nde birçok seçenek var, ama güzel yerler adanın karşısındaki Frigate Koyu boyunca uzanan plajlar ve barlar.


Anahtar Bilgiler
  • Saint Kitts ve Nevis, Saint Kitts ve Nevis Federasyonu'nda yer alıyor.
  • Rakımı 38 m.
  • En yakın havaalanı SKB (Uluslarası Robert L Bradshaw , Basseterre).
  • Para birimi Batı Karayip Doları (XCD).

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...