Sacramento, Amerika Birleşik Devletleri

Kuzey Amerika

Sacramento

Kaliforniya'nın başkenti Sacramento açıkça turist çeken yerler arasında değil. Kaliforniya eyalet olarak ziyaretçilere daha çok şey teklif ediyor. Böyle bir kentin, tahmin edildiği gibi odak noktasının büyük bir payı edindiği başarısızlıklar. Yine de Sacramento, bir kaç gün kaçıp uzaklaşarak eğlenebileceğiniz ve kaldığınız süre zarfında gezilecek yerler bulabileceğiniz bir şehir. Sacramento, Kaliforniya Eyaleti'nin baş şehirlerinden. Bu da demektir ki, zengin bir tarihi var.

Şehirdeki en sevdiğimiz kısım, Sacramento Nehri boyunca uzanan Eski Sacramento. Buradaki atmosfer, eski batının öncülerinin bulunduğu kaldırım boyunca ayakta durmuş ahşap cepheler ile tarihi binalardan oluşuyor. Barlara, marketlere ve diğer hediyelik eşya dükkanlarına ev sahipliği yapan bu şehir de, ayrıca Kaliforniya Eyaleti Demiryolları Müzesi'ni bulacaksınız.

Sutter's Fort da, sadece birkaç blok ötede Eyalet Kongre Binası ve parkları da kesinlikle görülecek yerler arasında olacaktır. Burası Johann August Sutter tarafından 1840'larda kurulan batıdaki ilk karakoldu. Mükemmel müzeleri (oldukça fazla önerilen Crocker Sanat Müzesi) ve bir hayvanat bahçesi de var. Eğer hala buralarda iseniz, kalış sürenizi ertesi sabaha kadar ertelemeniz gerekecek. Çünkü şehir merkezindeki gece hayatı ve şehrin geri kalanı oldukça hareketli oluyor.

Not: Sacremento, ABD seyahatiniz için iyi bir giriş noktası olabilir.


Anahtar Bilgiler
  • Sacramento, Amerika'nın Kaliforniya Eyaleti'nde bulunur.
  • Nüfusu 466,488
  • Rakımı 8 m.
  • Ulaşımı sağlayan en uygun havaalanı SMF(Sacramento Uluslararası).
  • Para birimi, Amerikan Doları.

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...