Rothenburg Ob Der Tauber, Almanya

Avrupa

Rothenburg Ob Der Tauber

Disney Gibi

Almanya'nın en iyi korunmuş Orta Çağ kenti Rothenburg ob der Tauber şehri, Almanya'nın Bavyera Bölgesi'nde yer alıyor. Buranın nüfusu yaklaşık olarak 10,000 üzerinde. Bu şehir, Bavyera'nın Romantik Yolu boyunca konumlanmış durumda. Stuttgart ve Frankfurt şehirlerinden ortalama 1.5 saat, Münih şehrinden ise yaklaşık 2.5 saat uzaklıkta yer alıyor.

Kasaba, turistleri büyük oranda buraya çeken eski Orta Çağ merkezi ile ünlü. Eski şehir ise 14. yy'dan kalma duvarlar sayesinde oldukça iyi çevrelenmiş ve korunmuş. O zamana geri dönecek olursak, bu şehir Almanya'nın ikinci büyük şehri konumunda (daha belirgin örneği Franfurt ve Münih) ve aynı zamanda Özel İmparatorluk Şehri olarak anılmaktaydı. Bu anlamda büyük ölçüde Kutsal Roma İmparatorluğu'ndan özerklikleri mevcut.

Rothenburg şehrinden kalabalıklık ve hediye dükkanlarının fazla olmasını beklemek yerine, şehrin manzarasının sizi büyülemesine izin verin. Eğer geceyi burada geçirme gibi bir imkana sahipseniz, şehirde birçok otel bulunuyor. Böylece sabah hiç kimse yokken şehirde yürüyebilirsiniz. Birçok Alman kent ve kasabası gibi burası da yılın sonuna doğru oluşan noel pazarları ile daha romantik bir şehir havasına bürünüyor.


Anahtar Bilgiler
  • Rothenburg ob der Tauber şehri, Almanya'nın Bavyera Bölgesi'nde bulunuyor.
  • Nüfusu 10,898.
  • Rakımı 437 m.
  • Ulaşımı sağlamak için en uygun havaalanı STR (Stuttgart Echterdingen, Stuttgart).
  • Para birimi Euro.

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...