Roma, İtalya

Avrupa

Roma

Sonsuz şehir

+ Avrupa’nın en eski şehirlerinden biri

+ Kolezyum ve diğer pek çok anıt, heykel, çeşme ve kilise

+ Günümüz İtalya’sı: Harika yemekler ve kültür

- Kapkaç, hırsızlık gibi küçük suçlara karşı dikkatli olun

İtalya'nın başkenti olan Roma, Lazio bölgesinin merkezinde yer alır. Şehrin nüfusu yaklaşık 2,7 milyondur. Geçmişi 2500 yıl öncesine dayanır, bu da onu Avrupa'nın içinde sürekli yaşanan en eski şehirlerinden biri haline getirir. Batı medeniyetinin beşiklerinden biri olduğu genel kabul görür ve şehir sahip olduğu köklü bir tarihi gözler önüne serer.

Roma'nın tarihi merkezi bir UNESCO Dünya Mirası Alanı’dır. Burada, Roma İmparatorluğu'nun en büyük amfitiyatrosu olan ve gladyatörlerin mücadelelerine ev sahipliği yapan Kolezyum (Colosseum) gibi yapıları bulabilirsiniz. Bölgede ayrıca pek çok kalıntı, anıt, heykel, çeşme ve kilise var. Vatikan Devleti de şehir sınırları içindedir.

Zaman zaman dünyanın en büyük açık hava müzesi gibi hissettirse de şüpheniz olmasın, şehir günümüz İtalya'sının kalbidir. Roma, İtalyan mutfağı ve kültürü meraklıları için bir cennet gibidir. Çünkü sizlere Galleria Borghese, Villa Giulia Ulusal Müzesi ile Modern ve Çağdaş Sanatlar Ulusal Müzesi gibi harika müzeler sunar.


Anahtar Bilgiler
  • Roma, İtalya'nın Lazio Bölgesi'nde yer alıyor.
  • Nüfusu 2.563.241.
  • Rakımı 38 m.
  • Ulaşım için en uygun havaalanı FCO (Leonardo Da Vinci (fiumicino), Rome)
  • Konuşulan dil İtalyanca ve İngilizce konuşulma seviyesi oldukça düşük.
  • Para birimi Euro.

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış

İlgili İçerikler

Ucuz bilet bulunuyor...