Rio De Janeiro, Brezilya

Güney Amerika

Rio De Janeiro

Olağanüstü Şehirdeki Samba Sesleri

Dünyadaki çoğu şehir, sürekli uzun mimari harikalar inşa ederek kendi reklamını yapmaya çalışıyor. Rio de Janeiro, çevresindeki şaşırtıcı doğal güzellikleri hiçbir mimarinin yenemeyeceğini uzun bir zaman önce ortaya koydu. Rio de Janeiro'nun takma adının Cidade Maravilhosa yani Muhteşem Şehir olmasının sebebi bu.

Rio, kendini beyaz kumlu plajların, dağların ve yağmur ormanlarının değişiminde buluyor ve amacı daha temiz bir sahil yeri oluşturmak. Eğer ilk kez buraya geliyorsanız muhtemelen güneş, kokteyller ve Ipanema Plajı ya da Copacabana'nın seksi vücutları ile başlamak isteyeceksiniz. Bu maddeler için uygun bir pay aldıktan sonra muhtemelen kafanızı hafifçe kaldırıp Rio'yu 360 derece görüyor olmasına hayran olacağınız, Corcovado Dağı'ndaki yüksek rakımlı Christ the Redeemer heykelini yakalayacaksınız.

Kentin merkezinde ünlü mahalleler ve birçok Portekiz sömürgesi tarzı yapı bulacağınız Santa Teresa mahallesi yer alıyor. Bunlara bağlı olarak arkanıza yaslanabilir ve halkın yaptıklarını yapabilirsiniz: Gezinti için harika bir yer olan Lagoa (Lagoon Rodrigo de Freitas)'da dinlenin ve romantik bir yemek yiyin.


Anahtar Bilgiler
  • Rio de Janeiro, Brezilya'da yer alıyor.
  • Nüfusu 6.023.699.
  • Rakımı 11 metre.
  • Ulaşımı sağlayan en uygun havaalanı GIG (Galeao Antonio Carlos Jobim, Rio de Janeiro).
  • Para birimi Brezilya Reali.

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış

İlgili İçerikler

Ucuz bilet bulunuyor...