Recife, Brezilya

Güney Amerika

Recife

Yarı Sömürge Yarı Hipermodern Sahil Şehri

Recife, Brezilya'nın kuzeydoğusunda bulunan bir kıyı kenti ve Pernambuco eyaletinin başkenti. Şehir, Hollanda ve Portekiz sömürge geçmişi, çoğunlukla renkli eski şehri (Recife Antigo) ile bilinen, hareketli kültürel yaşamı, plaj önlerindeki mercan resifleriyle ve Atlantik kıyısında yükselen gökdelenlerin modern şehir görüntüsüyle tanınıyor. Eski şehir ile hareketli kültürel yaşamın birleşimi, burayı ziyaret için ilginç bir yer yapıyor.

Recife, karşılıklı dağılmış birkaç adadan oluşuyor ve bunlardan birinde Recife Antigo bulunuyor. Eski şehrin kalbinde Atlantik Okyanusu'na bakan Marco Zero Meydanı var ve burası renkli tarihi binalar ile kaplı. Buranın yakınlarında Amerika'daki en eski yerlerden biri olan Kahal Zur Israel Sinagogu var. Adadan güney rotasına doğru ayrıldığınızda çok geçmeden Recife Şehir Müzesi'ne ev sahipliği yapan Forte das Cinco Pontas'a varırsınız.

Plajlara gelince; Boa Viagem Plajı ilgi odağı. Bu plaj ülkedeki, belki de dünyadaki en bilinen halk plajı. Bu plaj, karşılarında yeşil sularıyla çok uzun (8 km), geniş, beyaz kumlu, barlar ve restaurantlarla kaplı bir plaj. Söylememize gerek yok, her yıl düzenlenen Recife Karnavalı, buraya 1.5 milyondan fazla insanı çekiyor ve bu kesinlikle çok heyecan verici.


Anahtar Bilgiler
  • Recife, Brezilya'nın Pernambuco Bölgesi'nde yer alıyor.
  • Nüfusu 3.743.854.
  • Rakımı 7 metre.
  • Ulaşımı sağlayan en iyi havaalanı REC (Guararapes International, Recife).
  • Konuşulan ana dil Portekizce ve ortalama İngilizce düzeyi düşük.
  • Para birimi Brezilya Reali.

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...