Pulau Redang, Malezya

Asya

Pulau Redang

Huzur dolu bir bölgenin size sunduğu her şeyi bildiğinizi ve geriye herhangi bir sürpriz kalmadığını düşünün. Bir gün, bir arkadaşınızla kahve içmek için oturuyorsunuz ve size “Haftaya Pulau Redang’a gideceğim” diyor. "Efendim? Neresi?" Buranın varlığından haberdar olmamızla beraber Pulau Redang'ı ziyaret ettik ve bulduğumuz şey kesinlikle bizi hayal kırıklığına uğratmadı.

Redang Adası, Malezya’nın kuzeydoğu yarımadasındaki Terengganu Irmağı’nın kıyısında yer alır. Terengganu Deniz Parkı’na ve kısa bir sure önce kendi havaalanına (RDN) kavuşmasıyla beraber kutsanan bu şehir, üst sınıf müşterilere hitap ediyor.

Dibi görünen denizleri, geniş sahilleri ve zengin deniz yaşamıyla ünlü. Ayrıca burası, Malezya’nın batı sahillerindeki en güzel ada olma ününü kazanmış. Dürüst olmak gerekirse buraya geldiğinizde otelinizde tembellik yapmak veya yakınlardaki birkaç mercan resifini görmek dışında pek bir şey yapmayı beklemeyin.

Adayla ilgili içinde “sahil”, “şnorkel” veya “dalış” kelimeleri geçmeyen bir gezi yazısı bulursanız bize de haber verin, çünkü böyle bir yazı bulamayacaksınız. Burada en fazla, ormana trekking yapmaya gidebilirsiniz fakat onun dışında ulaşım sınırlı ve görülecek turistik bir yapı bulunmuyor.


Anahtar Bilgiler
  • Pulau Redang, Malezya’nın bir bölgesi.
  • Rakımı 159 m.
  • Ulaşımı sağlayan en uygun havaalanı RDN (Lts Pulau Redang, Redang).
  • En yaygın konuşulan dil Malayca / İngilizce ve genel İngilizce seviyesi orta.
  • Para birimi Ringgit.

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...