Puerto Vallarta, Meksika

Kuzey Amerika

Puerto Vallarta

Pasifik’in incisi bir anlığına hayalinizdeki tatil yerinin sarı kumlu plajlar, yıl boyunca yüzülebilen deniz, en iyi oteller, mükemmel restoranlar ve anlaşabileceğiniz diğer tatilcilerin bir karışımı olduğunu düşünelim. Kim böyle bir yerde tatil yapmak istemez ki? Diyelim ki, sadece havuz kenarında veya sahilde şezlongunuzda uzanmak istemiyorsunuz, aynı zamanda tatilinizin etnik bir yanının da olmasını istiyorsunuz.

Bu durumda Meksika’nın Jalisco Eyaleti'nde bulunan Puerto Vallarta, kazandığınız parayı harcamak için mükemmel bir yer. Banderas Körfezi ve onun arkasında uzanan sahil yolu Malecón kesinlikle mükemmel bir ikili.

Turistlerin büyük bir kısmı, zamanının çoğunu burada değişik şekillerde harcıyor. Gün boyunca bulvarda dolaşabilir, yüzebilir veya elinizde Corona’nız ile güneşlenebilirsiniz. Akşam ise, canlı müziğin tadını çıkarabilirsiniz. Gecenin ilerleyen saatlerinde yemek yemek veya eğlenmek için, birçok güzel gece kulübü ve bar sizi bekliyor olacak (şehrin en güzel mekanlarının da burada bulunduğunu hatırlatmak isteriz). Ayrıca bütün oteller de bu bölgede bulunduğundan eğlenceyi kaçırmayacağınızı garanti ederiz.

Puerto Vallarta için her şey burada bitmiyor. Eğer etnik Meksika havasını solumak isterseniz, güneydeki Cuale Nehri’nin karşı tarafında yer alan Zona Romantica’ya (Old Town) gidebilirsiniz. Burada gerçek Meksika’yı göreceksiniz: daha küçük, tepelik bir Meksika sahil kasabası. Burada, diğerlerinin onları nasıl gördüğünü umursamadan eğlenen insanlar göreceksiniz. Ne demek istediğimizi anladınız.

Not: Puerto Vallarta, gelişmiş uluslararası bağlantısı ile Meksika tatiline başlamak için uygun bir nokta.


Anahtar Bilgiler
  • Puerto Vallarta, Meksika’nın Jalisco Eyaleti'nde yer alıyor.
  • Nüfusu 255.725.
  • Rakımı 8 m.
  • Ulaşımı sağlayan en uygun havaalanı PVR (Licenciado Gustavo Diaz Ordaz International, Puerto Vallarta).
  • Anadil İspanyolca ve İngilizce seviyesi oldukça yüksek.
  • Para birimi Meksika Pezosu.

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...