Providenciales, Turks ve Caicos Adaları

Kuzey Amerika

Providenciales

Dünyanın En Güzel Sahillerinden Providenciales

Dominik Cumhuriyeti ve Haiti’nin kuzeyinde yer alan, Antiller’e ait Turks ve Caicos Adaları’nda bulunan Providenciales en yüksek nüfuslu ada. New York, Miami ve Atlanta gibi yerlerden direkt uçuşların bulunduğu, kendine ait uluslararası havaalanı ile Providenciales, turizm alanında gelişmiş olmasının yanı sıra ülkedeki en yüksek turist nüfusuna sahip.

Providenciales, tüm konularda mükemmelleşmiş tropik adalardan bir tanesi. Bu mükemmellikler; tatil köyleri ve sahiller. Buranın sahilleri dünyanın en iyileri arasında. Grace Koyu'nun yumuşak beyaz kumlarına ve turkuaz sularına bir göz atın. Eğer 5 yıldızlı tatil köyünüzden biraz olsun dışarı çıkıp etrafı keşfetmek isterseniz Leeward Sahili (Grace Koyu’nun kuzeydoğusunda) gibi daha sakin örnekler bulabilirsiniz.

Bu adada göz atılması gereken birçok mükemmel sahil bulunuyor. Burada sahillerin dışında, gezebileceğiniz birkaç doğal rezerv de bulabilirsiniz. Ama tahminimizce buradaki günleriniz daha çok; uyan, sahile git, su sporları yap, golf oyna, tekrar sahile git, ye, iç, uyu şeklinde olacak. Eğer mükemmel tatil anlayışınız bu yöndeyse (ki bizimki öyle), yolunuz bir kere buraya düşmeli.


Anahtar Bilgiler
  • Providenciales, Turks ve Caicos Adaları’nda yer alıyor.
  • Rakımı 7 m.
  • Ulaşımı sağlayan en uygun havaalanı PLS (International, Providenciales).
  • Para birimi Amerikan Doları.

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...