Port Moresby, Papua Yeni Gine

Okyanusya

Port Moresby

Egzotik ve tehlikeli Port Moresby, Papua Yeni Gine'nin başkenti ve 300.000'i aşan nüfusu ile en büyük şehri. İsmini, buraya 19. yüzyılda gelen ilk Avrupalı olan, Kaptan John Moresby'den almıştır.

Papua Yeni Gine'nin güneyindeki Papua Körfezi ile karşı karşıyadır. Port Moresby, ününü tehlikeli olmasından alıyor. Bazı yerler burayı 'dünyadaki en tehlikeli şehirlerden biri' olarak tanımlar. Ancak bize göre bu, sansasyonel bir abartıdan fazlası değil ve bir şekilde turizm için uygun değil. Bu yüzden, buraya gelirken gerekli bütün önlemler alınmalı.

Buraya geldikten sonra, kabile yaşamını betimleyen geniş duvar resimleriyle, etkileyici Papua Yeni Gine Parlemento Binası'nda keşfe çıkmak ya da Valabi Kanguruları'yla Port Moresby Doğa Parkı'nda dolaşmak oldukça keyifli hissettirecektir. Belki de her şeyden daha ilginci, özenli kostümleri, maskeleri ve su kabağı gibi karışık kültürel öğeleri ile bu ülkenin başkentindeki hayatı gözlemlemek olacak. Yerel halk, şehrin onlara verdiği ünden daha arkadaş canlısı. Özgürlüğü hissedin!


Anahtar Bilgiler
  • Port Moresby, Papua Yeni Gine'deki Milli Başkent Bölgesi'nde yer alıyor.
  • Nüfusu 307.643.
  • Rakımı 101 m.
  • Ulaşımı sağlayan en uygun havaalanı POM(Jackson Field Hava Alanı, Port Moresby).
  • Para birimi Papua Yeni Gine Kina.

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...