Phi Phi Adaları, Tayland

Asya

Phi Phi Adaları

Güzel ve Fazlasıyla Gelişmiş

Sadece 6 adadan oluşan Phi Phi Adaları, ortalamaya göre birazcık küçük. Phi Phi Adaları'nın en büyüğü 35 kilometre eninde ve 8 kilometre boyunda olan; Phi Phi Don Adası. Bu ada bile Phuket Adası’ndan 20 kat daha küçük. Fakat şimdi bu istatistik verilerden sıyrılalım ve asıl konumuza dönerek Phi Phi Adaları'nın güzelliğini anlatmaya başlayalım.

Phi Phi Adaları hiç şüphesiz dünyanın en güzel adalarından biri. Dünya çapında birçok film çekiminde kullanılmış. Örneğin; 2000 yılında yayınlanan ve Leonardo DiCaprio’nun başrol oynadığı “The Beach” filmi bu adada çekilmiş. Özellikle, Phi Phi Adaları'ndan biri olan Ko Phi Phi Le Adası'nın Maya Koyu, oldukça ünlü. Bu da demek oluyor ki Phi Phi Adaları dünya genelinde hala tanınan bir yer. Bu kadar bilinmesine ve tanınmasına rağmen hala çok güzel, gizemli ve bozulmamış.

Phi Phi Adaları, bereketli gür ormanları, kayalıkları, şelaleleri ve turkuaz suları ile rüya gibi bir coğrafya. Phi Phi Adaları'nın doğal güzelliği tartışmasız olmasına rağmen, gelişmemiş ve geride kalmış değil. Çünkü burası turistler tarafından tıka basa doluyor ve gerçekten de bu kalabalık içinde, kendinizi kapana sıkışmış gibi hissedebilirsiniz. Bundan dolayı beklentilerinizi bir miktar azaltın ve kendinizi bu doğal güzelliğe teslim ederek adanın keyfini çıkarın. Ayrıca, Phi Phi Adaları'nın birinde bulunan, Maya Koyu'na giderek, berrak sularda yüzebilir, dalış ya da şnorkel yapabilirsiniz. Bir ya da iki gece geçirin ve ayrılın. Olabildiğince hızlı...


Anahtar Bilgiler
  • Phi Phi Adaları, Tayland’da bir bölge.
  • Rakımı 143 m.
  • Ulaşımı sağlayan en uygun havaalanı KBV (Krabi Havalimanı).
  • Para birimi Tay Bahtı.

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...