Pattaya, Tayland

Asya

Pattaya

Resmedilen Köhne Bir Yer

Burada çok fazla bir şey söylemeye gerek yok: Pattaya, Tayland Körfezi’nin doğusunda yer alan ve başkent Bangkok’a araba ile sadece 2 saat uzaklıkta bulunan, köhne bir şehir.

Pattaya hakkındaki bu yazıya rastladığınız zaman, Tayland'a sadece en iyi Budist heykelleri için gelmediğinizi anlayacaksınız. Çoğu kişi için Pattaya, açık seçik barlar ile eş anlamlı olarak görülüyor. Hareketli kulüpleri, loş masaj salonları ile seks turizminin başkenti olarak bilinen Pattaya, geceleri de çok renkli.

Pattaya plajına yakın olan Walking Street etrafında dolaşarak, şehrin kötü şöhretinin boşa olduğunu fark edebilirsiniz. Görünen o ki, Vietnam Savaşı başladığında 500 Amerikan askeri burada dinlenmek ve rahatlamak için kalmışlar. Böylece Pattaya’nın esas kalkınma süreci başlamış.

Açıkçası bu şehirde gezebilmek için ne nerede bulunur bilmek gerekiyor. Pattaya, parlak ve renkli manzaraları ile fantastikliğini garanti ediyor. Eğer, Pattaya’da bu şekilde vakit geçirmek istemiyorsanız, daha sakin olan ve aile plajı şeklinde tasarlanmış Jomtien Plajı'na gidebilirsiniz. Şehirde bulunan fantastik Budist görüntülü alanları dolaşarak değişik bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz.


Anahtar Bilgiler
  • Tayland’ın Chon Buri bölgesinde bulunmakta.
  • Nüfusu 107,406.
  • Rakımı 12 metre.
  • En iyi havaalanı Utapao, Pattaya Havaalanı (UTP).
  • Konuşulan dil Thai dili ve yöre halkı ise orta ile iyi seviyede İngilizce konuşuyor.
  • Para birimi Thai Bahtı (THB).

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...