Paskalya Adaları, Şili

Güney Amerika

Paskalya Adaları

Tamamen izole Paskalya Adaları’na Google Maps’te bir bakın. Daha sonra haritayı uzaklaştırın, uzaklaştırın ve biraz daha uzaklaştırın. Hala okyanustan başka bir şey göremiyor olacaksınız. Paskalya Adaları (aynı zamanda Rapa Nui olarak da bilinir) yeryüzünün en ücra yerlerinden biridir.

Her ne kadar Şili’nin özel bölgesi olsa da, aslında başkente 3700 km uzaklıkta bulunuyor. Bu mesafe hemen hemen Anchorage ile Los Angeles arasındaki mesafeye eşit. Dolayısıyla her ne kadar Şili bayrağını bu yazı ile beraber görseniz de, Paskalya Adaları’nı Şili tatil planınıza eklemenize gerek yok.

Paskalya Adaları’nda yaklaşık 2000 yıl önce Polynesian Rapa Nui halkı yaşıyordu. Gelişmiş (fakat daha sonra düşüşe geçmiştir) kültürlerinin en ikonik kanıtlarından biri bugüne kadar gelen dev taş heykeller, Moai’ler. Eğer Paskalya Adaları’nı ziyaret ederseniz, “idolleştirilen ataların yaşayan yüzü” olarak tanımlanan bu heykellere yapılacak bir gezi kesinlikle tatil programınızda olacak. Her ne kadar burada başka aktiviteler de yapabileceğinize inanmak güç olsa da, ada aynı zamanda birçok mağara, dalış için mükemmel yerler ve yürüyüş rotalarına (örneğin Rano Kau Volkanı!) sahip; ayrıca Maoi’den başka bölgenin kültürünü keşfedebileceğiniz ünlü Tapati Festival’i gibi etkinlikler de var. Ve evet, adada sahiller de bulunmakta.


Anahtar Bilgiler
  • Paskalya Adaları, Şili’nin bir bölgesi.
  • Rakımı 0 m.
  • Ulaşımı sağlayan en uygun havaalanı IPC (Mataveri International, Easter Island).
  • Para birimi Şili Pezosu.

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...