Paro, Bhutan

Asya

Paro

Bhutan'ın Başkenti Paro

Thimpu'ya birkaç saatlik uzaklıkta olan ve ülkedeki tek uluslararası havaalanı bulunduran şehir. Buraya çoğunlukla olduğu gibi yurtdışından geleceğiniz için, başkent Thimpu'ya giden yolunuzu buradan şekillendirmeniz sizin için güzel olacak. Bhutan'ın birçok ikonik gezinti yerine ev sahipliği yapan Paro, ülkenin en popüler turistik yerlerinden biri ve en güzel vadilerinden birinde uzanıyor.

Kesinlikle görmeniz gereken yerlerden biri, 1200 metre yükseklikteki bir uçurumda kurulu olan ve dolambaçlı çetin bir engebe yürüyüşten sonra ulaşılabilen kutsal Taktsang Manastırı (AKA Tiger's Nest) 'dır. Aynı zamanda alçak kısımlarda aynı güzellikte Paro Dzong Kalesi ve Drukgyel Dzong Kale kalıntıları bulunuyor.

Şehrin kendisi için, yazmaya değer bir yer bulunmuyor. Ana caddede yiyecek ve içecek dükkanlarının yanında hediyelik eşya dükkanları bulunur. Burası Bhutan geleneksel kıyafetleri giymiş insanların günlük hayatlarını görmek için en iyi yer. Bunların dışında, tarihi gezinti yerlerini ve manzarayı görmek için buraya gelmek isteyeceksiniz. Tırmanışa hazır olun.


Anahtar Bilgiler
  • Bhutan'da bir şehri.
  • Nüfusu 15,000.
  • Rakımı 2264 metre.
  • Ulaşımı sağlayan en uygun havaalanı PHB (Paro, Paro).
  • Para birimi Bhutan Ngultrum.

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...