Paris'te Fotoğrafınızı Çektirmek için En İyi 9 Yer

Paris'e gelmek için birçok sebep var: ekmek, peynir, sanat ve Instagram. İşte fotoğraf çektirmek için şehirdeki en iyi yerler.
Ucuz Bilet Bulunuyor...

Pont de bir- Hakeim

Fransa'daki 15. ve 16. semtleri birbirine bağlayan bu iki katlı demir köprü, Seine Nehri ve Eyfel Kulesi'nin eşsiz manzarasına sahip.

Rue Denoyez

Belleville'deki bu renkli işçi sınıfı mahallesinde, şehirdeki en ilginç sokak sanatını bulacaksınız. 20. bölgedeki Rue Dénoyez (diğer adıyla sanat sokağı) pencerelerin, duvarların ve kapıların tuval olarak kullanıldığı bir açık hava sanat galerisi.

Pont Alexandre III

Varaklı heykellerle ve yeni sanat akımı (art nouveau) sokak lambalarıyla süslenmiş bu köprü, Champs-Élysées ile Left Bank'ı birbirine bağlıyor. Eyfel Kulesi manzarası da eklenince buranın neden ışıklar şehrindeki en popüler düğün fotoğrafı yerlerinden biri olduğunu anlamak zor değil.

Sacre-Coeur

Gösterişli Montmartre'a gidin ve 230 küsur basamağı çıkıp bazilikanın tepesinde şehrin en iyi panaromik manzarası önünde fotoğraf çektirin.

Canal De L'ourcq

19. bölgedeki Canal de l’Ourcq'ü çevreleyen sessiz sokaklar burayı bir graffiti merkezine dönüştürüyor. Renkli ve sürekli değişen duvar resimleri arasında fotoğraf çektirip Paris'teki en havalı hanımefendi olduğunuzu düşünün.

Palais de Chaillot

1878 Dünya Fuarı sırasında inşa edilen Palais de Chaillot'un meydanı, yakınlarındaki Eyfel Kulesi'nin çok iyi manzarasına sahip (Eğer hippie bir şapka getirirseniz bonus puan)

Pont des Arts

Eskiden aşk kilidi köprüsü olan Pont Des Art'daki meşhur kilitler geçenlerde çıkarıldı. Ama yine de bu ünlü köprü, Seine Nehri üzerinde günbatımını çekmek için en iyi manzaraya sahip yerlerin başında geliyor.

Rue Cremieux

Paris'in en renkli (ve keşfedilmemiş) yeri olan 12. bölgedeki bu rengarenk sokak, çok keyifli bir Instagram postu için mükemmel yer.

Place des Vosges

Paris'in bu en eski meydanı günbatımında nefes kesiyor.

Kaynak

Ucuz Bilet Bulunuyor...
Mynet Seyahat ile yola çık!
    Bu butonla sen de Mynet Seyahat yazarı olabilirsin!