Palau, Palau

Okyanusya

Palau

Olağandışı tüplü dalış noktası "Tropik plajlar oldukça güzel ama kimse bana plajlarda 400 kişiyle yan yana yatacağımı söylemedi. Her sabah bir yer bulma mücadelesiyle uğraşmak zorunda kalacağımı da kimse söylemedi." Eğer Palau gibi bir yer bulursanız, beklemeyin hemen gidin. Kalabalık olmayan, ekonomik bir yer.

Buraya vize almak kolay ve daha da önemlisi plajları, faunası ve florası bakımından da rakip adalardan daha çekici bir konumda. Pasifik Okyanusu'ndaki bu adada 20.000'in üzerinde insan yaşıyor. Bu ada, Mikronezya Adaları'nın bir parçasını oluşturur. Şehir Filipinler'in doğusunda, Papua Yeni Gine'nin kuzeyinde ve Guam'ın güneybatısında yer alır.

Palau, bir avuç dolusu insanın yaşadığı 250 adadan oluşur. Bu adaların en büyüğü Babeldaob (bölgedeki en gelişmemiş yer), en kalabalığı ise Koror. Tüplü dalış alanı olması, Palau'nun en önemli özelliği. Blue Corner (Mavi Köşe), buradaki mercan kayalıklı resifleriyle,özellikle deniz yaşamının karşı konulmaz çekiciliği (gri resif köpekbalıkları) ön plana çıkar. Sadece bu değil, bunun gibi birçok dalış alanı bulunuyor. Örneğin, aynı etkileyicilikteki 'German Channel' ve 'Blue Holes' gibi dalış alanlarını da görmelisiniz. Eğer tüplü dalışlarla ilgilenmiyorsanız, UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde bir yer olan, Rock Adaları'nın güneyindeki sakin plajlarda keyfinize bakabilirsiniz.

Birçok tatil köyü Koror Adası'nda bulunuyor olsa da, bir botla güney kısımlara doğru bir keşfe çıkarsanız mükemmel gizli yerler bulabilirsiniz. En büyük ada olan Babeldaob'ta mükemmel karasal fauna ve floraları inceleyebilirsiniz. Bütün ada yeşil yağmur ormanlarıyla kaplı ve ormana yapılacak bir yürüyüş için muazzam bir nokta. Şelaleler, göller, dağlar ve kum tepeleri..


Anahtar Bilgiler
  • Palau, Palau'da bir bölge.
  • Rakımı 73 m.
  • Ulaşımı sağlayan en uygun havaalanı ROR(Babelthuap/koror, Koror).
  • Para birimi Amerikan Doları.

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...