Omis, Hırvatistan

Avrupa

Omis

Korsanlar Yuvası

Bir zamanlar Adriyatik Denizi ile Cetina Nehri’nin birleştiği noktada taştan yapılmış bir kasaba bulunuyordu. Sarp kireçtaşı kayalıkları üzerine kurulu bir kale tarafından korunan bu kasaba, güvenli bir liman üzerine oturtulmuş. Gelen herhangi bir düşman buradan görülebilir ve işgaller için fidyeli rehin alınırdı. Burası korsanların yuvasıydı ve Adriyatik Denizi nin en korkulan, en tehlikeli yeriydi.

Peri masalı gibi gelebilir fakat bu eski küçük Omis tarihinden nakledilmiş. Burası korsanlar, savaşlar, haçlı seferleri, güçlü kurallar tarihi ve birçok imparatorluğun egemenliği altına giren bir mevki. Omis, deniz kenarına kurulan ve kayalıklar ile çevrili zemini ile etkileyici bir kasaba. Buna karşın ziyaretçiler burayı eski zamanlardan daha arkadaş canlısı bulacaklar.

Şehrin ve denizin muhteşem manzarasını yakalamak için Mirabella Kalesi'ni istila etmeye de gerek yok. Şirin deniz kenarı restaurantları, 8 kilise, bazısı kumlu bazısı çakıllı sahiller.. İmkanı olanlar bunlardan en az birini denemeliler. Şehrin, kayalıkların ve nehrin muhteşem fotoğraflarını çekebilirsiniz. Daha maceracı olanlar için rafting ve kaya tırmanışı da var.


Anahtar Bilgiler
  • Omis, Hırvatistan’ın Bjelovar-Bilogora Bölgesi'nde bulunur.
  • Nüfusu 41.936
  • Rakımı 4 m.
  • Ulaşımı sağlayan en uygun havaalanı SPU (Split Havaalanı)
  • Konuşulan ana dil Hırvatça ve ortalama İngilizce düzeyi düşük.
  • Para birimi Hırvat Kunası.

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...