Northland, Yeni Zelanda

Avrupa

Northland

Kışsız kuzey burası, bütün Yeni Zelanda'nın başladığı, esas yerlilerin kıyıya kanolarla yerleştiği, İngilizlerin filolarını indirdikleri, çifte velayet altında bir milletin doğduğu, 1840 yılında Waitangi Antlaşması'nın imzalandığı yerdir.

Burası, yerlilerin kalbinde ve hafızalarında oldukça önemli bir anlam taşıyor. Ama burada olma sebebinize gelecek olursak, burası belli bir kış ayına sahip olmayışı ile ünlenmiş. Bu tabii ki doğru. Ülkedeki en iyi hava koşullarına sahip. Bu bölgede yılın neredeyse tamamında, subtropikal iklim hakim.

Avustralya ve Yeni Zelanda arasındaki Tasman Denizi'nin, okyanusla çarpışmasını izleyebileceğiniz çok kuzeydeki bu noktada bir mola verelim. Eğer, diğer birçok turist gibi sizin de yolunuz buralara düşerse, Northland'e gitmek oldukça bilge bir seçim olur. Artık Auckland'e yakınsınız. Buralarda olduğunuz süre boyunca, kıyıya oldukça yakınsınız. Ayrıca burada oldukça değerli yerler var.

'Bay of Island' gibi, inişli çıkışlı yeşil tepelerle karşılaşabilirsiniz ve burası ülke tarihinin en can alıcı noktası. Şunu da belirtmeliyiz ki, aileler için oldukça ideal aktivitelere sahip bir bölge.


Anahtar Bilgiler
  • Northland, Yeni Zelanda'da bir bölge.
  • Rakımı 225 m.
  • Ulaşımı sağlayan en uygun havaalanı AKL (Auckland Uluslararası Hava Alanı, Auckland)
  • Para birimi Yeni Zelanda Doları.

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...