Nha Trang, Vietnam

Asya

Nha Trang

Vietnam’ın En İyi Sahillerinin ve Tatil Yerlerinin Bulunduğu Şehir

Eğer gezgin iç güdünüz, Bali, Koh Samui ve Phuket'teki güzel günlerin bittiğini söylüyorsa ve artık Güney Doğu Asya'da yeni bir alternatif arıyorsanız Nha Trang sizin bir sonraki durağınız olabilir.

Açık olmak gerekirse, tatil yeri her yerde tatil yeri. Burada anlatmak istediğimiz, buraya Vietnam’ın tarihi hakkında keşif yapmak için gelinmemeli. Burada yapılacak en iyi şey plajlara gitmek olacak. Bu konuda da, plajların harika manzaralara sahip olduğu ve ilgi çekici tabiat ile çevrelendiği, turist avının olmadığı söylenirse bu bize yardımcı olacak.

Sadece geniş ve uzun şekilde uzanan plajlarıyla bile, dünyanın en güzel koylarına sahip olan şehirlerden biri olan Nha Trang; arka planında duran etkileyici dağ manzarası ve etrafında bulunan ve keşfedilmeyi bekleyen adaları ile masalsı bir dokuya sahip. Bu güzellikleri ve lüks tatil yerleri sayesinde, turistik açıdan parlamaya başlamış durumda.

Nha Trang, tabii ki de bir Maldivler değil, anlattıklarımızdan fazlasına sahip. Bu sahil şehrinde dalış ya da şnorkel yapabilirsiniz. Bir tekne turuna katılarak, civar adaları keşfe çıkabilirsiniz. Eğer plajda ya da sahilde vakit geçirmek istemiyorsanız, sahilin arka tarafındaki sokaklarda sıralanmış olan barlara giderek bir şeyler içebilir ya da yine aynı yerde bulunan restaurantlara uğrayarak değişik yiyecekleri tadabilirsiniz.

Görülmesi gereken yerlerinden diğerleri ise, Long Son Pagoda'da muazzam Buda ve Po Nagar Kuleleri'nden oluşuyor. Muson sezonu, ekim ve aralık ayları arasında yaşanır ama bu bölgede yağışlar eylül ayı gibi de düşmeye başlayabiliyor.


Anahtar Bilgiler
  • Vietnam’ın Khanh Hoa Bölgesi'nde yer alıyor.
  • Nüfusu 392.279.
  • Rakımı 8 metre.
  • En iyi havaalanı Nha Trang Havalimanı (CXR).
  • Para birimi Vietnam Dongu.

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...