New York’u Ünlüler Gibi Gezmek

New York’ta turistlere göre olan yerleri herkes biliyor: Rockefeller Merkezi, Empire State Binası, Özgürlük Heykeli gibi temel gezilecek yerler. Gittik, gördük, gezdik. Yeter.
Ucuz Bilet Bulunuyor...

Artık New York’u bir yıldız gibi gezme zamanı. Beyoncé gibi waffle yemek, Jimmy Fallon ile beraber şarkılara yüksek sesle eşlik etmek ve Jude Law’ın evinde kalmak, kokmuş, kalabalık Times Meydanı'nı gezmekten çok daha iyidir. Jennifer Lawrence ile Meksika mutfağı mı yemek istiyorsunuz? Listede o da var.

Nerede kalsak?

Crosby Street Hotel

Bu otelde kaldığınız zaman şahane avluda Aniel Craig, Rachel Weisz, Penelope Cruz, Emma Stone ve Jude Law gibi ünlülere rastlamanız mümkün. Birinci katta bulunan Meadow Suit odasını tutarsanız size özel bir terasınız, 11. ya da 12. katta bir oda tutarsanız da mükemmel Manhattan manzaranız olur. (Bu manzaraya Samuel L. Jackson’ın yatak odası da dahil!) Pazar akşamı otelin diğer misafirleri ile beraber özel bir film seansına katılabilir ve daha sonra otelin terasında yaşayan Brooklyn, Queens, Bronx ve Manhattan adında 4 tavuğu, yani otelin VIP müşterilerini ziyaret edebilirsiniz.

Nerede yesek?

Buttermilk Channel

Kızarmış tavuk ve waffle yemek için Brooklyn’e giderseniz Beyoncé’yi görmeniz muhtemel çünkü burası onun en sevdiği kahvaltı mekanı. Kahvaltı Blue Ivy ile daha güzel olmaz mıydı, ne dersiniz?

The Spotted Pig

Kanye West ve Taylor Swift’in kavgalı olduğu zamanları hatırlar mısınız? O zamanlar bile tek ortak yönleri bu restorandı. Kömürde pişirilmiş hamburger ve incecik kesilmiş patates kızartmaları gerçekten bağımlılık yapıyor. Ayrıca kavgalı ünlülerimiz burada birkaç kez beraber görüntülermiş.

Cosme

Son zamanların gözde Meksika restoranlarından biri olan Cosme’ye en son kız kıza eğlenmek için kimler geldi bilin bakalım: Jennifer Lawrence, Adele ve Emma Stone.

Ne yapmalı?

Kumtaşı binaları gezin

Öğleden sonra gezintiniz için iki katlı otobüsleri unutun ve gidin bisiklet kiralayın. Greenwich Bölgesi'ndeki Mercer Caddesi'ne gidin (Taşlara dikkat) ve Jessica Chastain, Daniel Radcliffe, Bethenny Frankel, Mike Myers ve Jon Bon Jovi’nin evini görün. Dinlenmek, bir kahve içip ve tost yemek isterseniz French Roast’a uğrayın çünkü Julianne Moore öyle yapıyor.

Tv programı izlemeye gidin

Önceden planınızı yaparsanız Jimmy Fallon’un sunduğu The Tonight Show programını ücretsiz olarak izleyebilirsiniz. Programın Twitter hesabını inceleyin, her perşembe günü VIP Bilet veriyorlar. Genelde bir sonraki ay için koltuklar her ayın ilk haftası açıklanıyor.

Yıldızlarla şarkı söyleyin

Program bittikten sonra Jimmy Fallon, Marie’s Crisis piyano barına gidiyor. Ayrıca Josh Groban ve Darren Criss’in de buraya geliyor ve içkilerini yudumlarken şarkılar söylüyor.

Nereye gitmeyelim?

Magnolia Bakery

“Sex and the City” izledikten sonra gidilecek daha güzel yerler var. (New York Halk Kütüphanesi'nden başlayabilirsiniz mesela.) Ayrıca cupcake'ler Billy’s Bakery’de daha güzel.

Ne götürmeli, ne giymeli?

Rahat ve düz ayakkabı

Mükemmel New York’u gezerken Carrie Bradshaw tarzı ayakkabılarınızı giymek isteyebilirsiniz. Yapmayın. Giymeyin. Çok yürüyeceksiniz ve ayaklarınız yara olsun istemezsiniz.

Hafif, çapraz çanta

New Yorklu'lar her zaman hazırlıklıdır. İçine cüzdan, telefon, dudak kremi, su ve küçük bir atıştırmalığın sığacağı rahat ve çapraz asabileceğiniz bir çanta size yetecektir. Sırtınız da gün sonunda size minnettar kalacak.

Cep telefonu

Yolculuğunuzdan önce telefonunuz için alacağınız lens eklentisi, şehirle, belki hatta ünlülerle çok güzel fotoğraflarınız olmasını sağlayacak. Hem küçük hem de taşınması rahat bu lensler çok kullanışlı.

Kaynak

Ucuz Bilet Bulunuyor...
Mynet Seyahat ile yola çık!
    Bu butonla sen de Mynet Seyahat yazarı olabilirsin!