Neuschwanstein, Almanya

Avrupa

Neuschwanstein

Masal Kalesi

Bir masal kalesi, muhtemelen çocukluğunuzdan beri Disney tarafından aklınıza işlenmiştir. Bu kalenin ismi Schloss Neuschwanstein, anlamı Yeni Taşlı Kuğu Kalesi'dir. Son derece etkileyici, boş bir beyaz kale. Göklere varan kuleleri, sarp ve dik uçurumları ile dik ve kayalıklı bir dağın tepesinde bulunuyor.

Bu denli etkileyici ve imkansız olan bu yapı, sadece para, zaman, insani kaynaklar ile işgücü göz önüne alınarak zamanla inşaa edilebilir. Kral Ludwig II'in hikayesi bir masal gibi seyrediyor. Eksantrik hareketlere sahip olan Kral, savaşı kaybettikten sonra entrikaları, komploları, aşk hikayeleri, yatak odası hikayeleri ile ilgi çekmekteydi. En sonunda ise, gizemli bir şekilde çok sevdiği gölde ölü bulundu.

Masal Kralı olarak ünvanı ile bütün bu kriterlere uyuyor ve Bavyera'nın değeri olarak kabul ediliyor. Aşk ve ihtiras dolu bu ilginç hikayelerin oluştuğu yerleri görmek isteyebilirsiniz. İyi haber tabii ki de görebilirsiniz. Kötü haber ise herkes görmek istediğinden bu mekan oldukça popüler. Ayrıca buranın yaz aylarında günlük ziyaretçi sayısı 8000, yıllık ziyaretçi sayısı ise toplamda 1,3 milyon.


Anahtar Bilgiler
  • Neuschwanstein, Almanya'da bulunuyor.
  • Rakımı 941 m.
  • Ulaşım için en uygun havaalanı MUC (Franz Josef Strauss, Münih).
  • Burada konuşulan ana dil Almanca. Ayrıca İngilizce konuşma seviyesi üst seviyede.
  • Para birimi Euro.

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...