Nelson, Yeni Zelanda

Avrupa

Nelson

Harika Manzarayı Keşfetmek İçin İyi Bir Başlangıç

Bu genel bir söylem olacak (lütfen bize kızmayın) ama Nelson'ın etrafındaki harika manzarayı gördünüz mü? O falezli kıyı manzarasını, altın kumsalları, arka plandaki engebeli üzüm bağlarını, güneşli havalarını... Eğer Yeni Zelanda gibi yaşam kalitesi yüksek bir ülke ile en iyi yaşam kalitesine sahip şehirlerden birinde bulunmak istiyorsanız yukarıda söylenenler hepsini karşılıyor sanırım, sizce de öyle değil mi?

Nelson, Yeni Zelanda Güney Adası'nda bulunan 60.000 nüfuslu bir şehir. Kıyı kasabasında yer alan, Abel Tasman Ulusal Parkı'nın yanı başında ve Kahurangi Milli Parkı'na ulaşabileceğiniz bir konumda bulunuyor. Burada yapabileceğiniz şeyler için doğal konumlardan çok da uzağa gitmeye gerek yok sanırım. Yamaç paraşütü, yelkencilik, dalış, yürüyüş yapabilir, bisiklet sürebilir, yüzebilir veya burada bulunan üzüm bağlarından alabileceğiniz güzel bir bardak şarap ile güneşin tadını çıkarabilirsiniz.Tamamen sizin tercihiniz.

Biraz arka planda bırakılmasına rağmen Nelson'ın merkezi vakit geçirmek için oldukça hoş bir yer. Çoğu sanat galerileri ve şehrin çevresindeki el sanatı dükkanları, bir de mutfakla ilgili mükemmel olanakları, enerjik yerel sanat sahnesiyle birlikte ülkenin kültürel eğlence yerlerinden biri. Tüm bu saydıklarımız, keşfe çıkabileceğiniz harika yerler arasında.


Anahtar Bilgiler
  • Nelson, Yeni Zelanda'da yer alır.
  • Nüfusu 61.600
  • Rakımı 5 m.
  • Ulaşımı sağlayan en uygun havaalanı AKL(Auckland Uluslararası Havaalanı).
  • Para birimi, Yeni Zelanda Doları.

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...