Nassau, Bahamalar

Kuzey Amerika

Nassau

Yolcu gemileri bölgesi Nassau, Bahamalar'ın başkenti. New Providence Adası’nda yer alan kent, yaklaşık 250.000 nüfusuyla aynı zamanda ülkenin en geniş şehri.

Üstelik burası yolcu gemilerinin yanaştığı, dünyadaki en popüler yerlerden biri olup, iskelede yedi yolcu gemisine aynı zamanda ev sahipliği yapabilecek kadar da geniş. Şehir (ülkenin geri kalanında olduğu gibi) subtropikal iklimiyle görülmesi gereken ilginç türlere sahip. Bu Nassau’nun küçük bir kasaba olduğu anlamına gelmez.

Sürekli turist akışının olduğu bu şehirde, yüksek standartlı alışveriş merkezleri ve gece hayatıyla para harcayacağınız garantidir. ‘Straw-Markets’ denilen hasır ve el işi ürünlerinin sunulduğu sosyete pazarında alışveriş yapabilir, akşamları eğlenmek için gece kulüplerine veya kumarhanelere gidebilirsiniz.

Şehir 50’yi aşkın doğal beyaz kumsallarla çevrili olduğundan, seçim konusunda şımarıklık yapabilirsiniz. Kültürel olarak başka ilginç manzaralara da sahne olduğu gibi, ‘Eski Şehir’ ve ‘Fincastle Hisarı’ size plaj ve kumarhanelerden uzak, hoş bir mola sunar.


Anahtar Bilgiler
  • Nassau, Bahamalarda New Providence Adası'nda bir şehir.
  • Nüfusu 248.948.
  • Rakımı 7 m.
  • Ulaşımı sağlayan en uygun havaalanı NAS(Nassau International, Nassau)
  • Kullanılan para birimi, Bahama Doları.

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...