Mutlaka Görmeniz Gereken 21 Havalı Bar

Dünyanın çeşitli yerlerinde bulunan bu temalı barları çok seviceksiniz.
Ucuz Bilet Bulunuyor...

1. Icebar by Icehotel — Stockholm

Gerçekten gidebileceğiniz en havalı ve en soğuk yerlerden birisi Stockholm’de bulunan Icebar olabilir. Bu barda içerisi her zaman -7 derece. İçeceklerinizi buzdan bardaklarda servis ediyorlar ama merak etmeyin, üşümemeniz için eldiven veriyorlar.

2. Alux Caverna Lounge — Playa del Carmen, Mexico

Restoran ve bar tarzında bir mekan olan Alux Caverna Lounge, dünyadaki en büyük yeraltı mağarası restoranlarından biri. Yeraltında bulunmak size tedirgin etmezse mutlaka ziyaret etmelisiniz.

3. Camp — Brooklyn

Yaz kampı anılarınızı düşünün, bol bol dinlendiğiniz ve eğlendiğiniz o günleri. İşte bu barda o anılarınızı canlandıracak her detay mevcut. Ayrıca duyduğuma göre kalabalık giderseniz size bir de sürprizleri varmış. Bence denenmeli.

4. The Lockhart Bar — Toronto

Tek bir şey söyleyeceğim: HARRY POTTER. Bu bar Harry Potter kitaplarından esinlenerek yapılmış ve adını da Karanlık Sanatlara Karşı Savunma Dersi öğretmeninden almış.

5. Cybermachina — Kraków, Polonya

Her odada oyun konsolları var, hatta bir odası sadece Guitar Hero oyunu için düzenlenmiş. Odalarda Mario, Zelda gibi oyunlardan eşyalar var ve içkiler de oyunlardan ilham almış.

6. El Bosc de les Fades — Barselona

Bu barda kendinizi kocaman ve karışık bir şehrin ortasındaki gizemli ormanda gibi hissedeceksiniz.

7. Dive Bar — Sacramento

İçeride piyanolar var ve akvaryumlarda GERÇEK DENİZKIZLARI YÜZÜYOR. Çok havalı ve klasik olan Dive Bar’a bayılacaksınız.

8. Carousel Bar and Lounge — New Orleans

Amerika’nın en tarihi şehirlerinden birinde içeceğinizi yudumlamak mükemmel. Ama daha mükemmeli ise bu barın içinde bulunan ATLIKARINCA! Merak etmeyin, yavaş dönüyor.

9. The Croft Institute — Melbourne

Eski bir laboratuvarın içine kurulan bu barın bilimsel bir havası var. İçkinizde şırınga olmasından daha havalı ne olabilir ki?

10. Unicorn — Seattle

Renkli ve karnaval temalı barda içkinizi yudumlarken çok eğleneceksiniz. İçeride paintball oynama şansınız bile var.

11. Satan’s Whiskers — Bethnal Green, Londra

Adını şeytandan almasını bir kenara bırakacak olursak, görmeyi umabileceğiniz en ilginç yerlerden biri Satan’s. İçeride doldurulmuş hayvanlar ve tek boynuzlu at iskeleti var.

12. The Way Station — Brooklyn

Doctor Who temalı bu barda tardis şeklinde bir tuvalet ve içeride bu ikonik diziye ait eşyalar var.

13. Joben Bistro — Cluj-Napoca, Romanya

Jules Verne ve H.G. Wells gibi yazarlardan ilham alarak dekore edilmiş bu barın havası sizi içine çekecek.

14. Container Bar — Austin

Bu bar, 7 adet eski kargo konteynerın bir araya getirilmesi ile yapılmış. Geri dönüştürülmüş yapı malzemeleri kullanmak mı? Bravo. Köpeğinizi de getirebileceğiniz barda her şey rengarenk.

15. Donnie Dirk’s Zombie Den — Minneapolis

Bar “Zombilerin Şafağı” filminden Shaun karakteri gibi giyinmiş garsonlar ve sert içkiler ile dolu. Hani olur ya, zombi saldırısı olursa diye içeride motorlu testere de var.

16. Anonymous Bar — Prag

İçki menüsünün bir kısmı sadece siyah ışık altında belli oluyor bir kısmı da Viewmaster gözlükleri ile görülebiliyor. Sürpriz olan içkiyi keşfederseniz size Guy Fawkes maskesi giydiriyorlar ve hatıra fotoğrafı çekiyorlar.

17. Cahoots — Londra

Günümüzde kullanılmayan bir metro istasyonunda bulunan bar 30-40’lı yılların temasında dekore edilmiş ve çalışanlar da temaya uygun giyiniyor.

18. Boobie Trap — Brooklyn

Girişte sizi karşılayan neon pembe yazı, havalı dekor, masa oyunları ve özel leziz içkileri ile Boobie Trap’e bayılacaksınız.

19. Rabbit Hole — Alhambra, Kaliforniya

Alice Harikalar Diyarı temalı bu barın girişine inanamayacaksınız. Bir odanın tavanı çim kaplı ve odada ters duran tavşanlar var. Tuvalete giderken kocaman ve parlak Cheshire kedisi size eşlik edecek.

20. The Museum H.R. Giger Bar — Gruyères, İsviçre

“Sizi mutasyona uğramış gelecekteki medeniyete götüreceğiz” diye düşünüp tüm barı kemiklerle kaplamışlar. Havalı değil mi?

21. Millennium Fandom — Las Vegas

Yıldız Savaşları'ndan Superman’e kadar Hayranı olduğunuz tüm çizgi karakterler burada. Kostümleri ve çizgi romanları seviyorsanız burası tam size göre.

Kaynak

Ucuz Bilet Bulunuyor...
Mynet Seyahat ile yola çık!
    Bu butonla sen de Mynet Seyahat yazarı olabilirsin!