Münih, Almanya

Avrupa

Münih

Masallara Layık Başkent

Esque Bavaria Münih (Ya da Almanca München), Güney Bavyera Alman Devleti'nin başkentidir. Yaklaşık 1,4 milyon nüfusa sahip olmakla beraber, Berlin ve Hamburg'dan sonra Almanya'nın üçüncü büyük şehri durumundadır. Bu kent masal şehri ünvanını, şehirde bulunan mükemmel tarih, mimari ve son derece konuksever tavırları ile almıştır. Ayrıca her yıl düzenli olarak düzenlenen Oktoberfest ile birlikte dünyanın birçok yerinden gelen turistlere ev sahipliği yapmakta.

Münih şehrinde yapacak olduğunuz şeyler ise, Marienplatz yakınlarında, en eski meydanlarından biri olan Altstadt (Eski Şehir) ve Rathaus (belediye binası) çevresinde mevcuttur. Ayrıca şehrin en büyük kilisesi olan Blessed Our Lady Katolik Katedrali de ziyaret etmelisiniz. Bu kilisenin tepesine çıkarak, sadece şehrin manzarasını değil aynı zamanda arkada görünen Bavarian Alpleri'nin de görüntüsüne bakmalısınız. İlginç caddeleri olan Altstadt ise sizlerin keşfini beklemekte.

Münih, Almanya'nın en zengin şehri konumundadır. Tahmin edileceği gibi, alışverişinde hedef noktası konumunda yer almakta. Maximilianstraße (Ve çevresi) Avrupa'nın en ünlü alışveriş caddelerinden biri konumundadır ve genellikle çoğu şey ihtişamlı ve pahalıdır. Doğal olarak, Münih ve çevresi çok çeşitli ve zaman zaman çarpıcı mekanlara sahip. Küçük şirin kasabalar, nefes kesecek kadar güzel kaleler, bozulmamış göller, dağlar ve ormanlar bulunmakta.


Anahtar Bilgiler
  • Münih, Almanya'nın Bavaria bölgesinde bulunan bir şehirdir.
  • Münih'in nüfusu ise, 1.388.308'dir.
  • Münih şehri 151 m rakıma sahiptir.
  • Havayolu ile bu şehre ulaşım sağlamak isteyen kişiler ise, MUC (Franz Josef Strauss, Munich) havaalanını kullanmalıdırlar.
  • Kullanılan para birimi ise Euro (EUR)'dur.

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...