Minneapolis, Amerika Birleşik Devletleri

Kuzey Amerika

Minneapolis

Göller şehri Minneapolis, Amerika Birleşik Devletleri'nin Minnesota Eyaleti'nin en büyük şehridir. Minneapolis, eyaletin başkenti olan Saint- Paul ile birlikte 'Twin Cities', yani ikiz şehirler olarak anılır.

Şehir, New York'a 2.5 saat uçuş, Chicago'ya ise 7 saat sürüş uzaklığında olmasından dolayı belki biraz yolunuzun dışında olabilir. Ama şehir oldukça çekici ve arkadaş canlısı, epeyce kültürel bir görüntü sunuyor ve hayli popüler. Kısaca özetlemek gerekirse, Minneapolis Şehri kesinlikle ziyaret edilmeye değerdir.

Bir haritada Minneapolis'in yerine ve etrafına baktığınız zaman oldukça tuhaf bir şey fark ediyorsunuz. Şehrin her yanı göllerle doludur. Şehrin başka bir takma adı olan 10.000 göller yöresi buradan gelmektedir ve bu göllerin bazılarını görmeden Minneapolis gezinizi tamamlamış olmazsınız. Eğer buraya yaz aylarında gelirseniz yanınıza yüzme ekipmanınızı da almayı unutmayın.

Kış vakti ise, patenlerinizi yanınıza alın. Gezilmeye değer bir çok park ve göl vardır, ancak önceliğiniz Minnehaha Şelale Parkı, Isles ve Cedar Gölü olmalıdır. Kültürel cazibe noktalarını içeren ; Minneapolis Sanat Enstitüsü (Bütün ülkedeki en geniş koleksiyonlardan biri), Walker Sanat Merkezi, Minneapolis Heykel Bahçesi ve dünyaca ünlü Guthrie Tiyatrosu burada bulunur.


Anahtar Bilgiler
  • Amerika Birleşik Devletlerindeki Minnesota Bölgesi'nin bir şehri.
  • Nüfusu 3,549,146.
  • Rakımı 256 metre.
  • En uygun hava alanı MSP (Minneapolis St Paul Uluslararası Hava Alanı, Minneapolis).
  • Para birimi Amerikan doları (USD).

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...