Milford Sound, Yeni Zelanda

Avrupa

Milford Sound

Gerçeküstü Milford Sound, Yeni Zelanda'daki Güney Adası'nın güney bölümünde bulunan bir fiyort. UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Te Wâhipounamu'nun bir parçası.

Eğer bu korku uyandırıcı manzara için Yeni Zelanda'ya gelirseniz, buradaki geziniz için çıkaracağınız 'mutlaka görülmesi gereken yerler listesi' içinde Milford Sound, zirvede olmasa bile listenin oldukça üst sıralarında olacak. Milford Sound, oldukça gerçeküstü bir yer. İlk göz gezdirmenizde sizde merak uyandıracak ve başka bir dünyada olduğunuzu düşündürecek çeşitte görüntüler sunacak.

Milford Sound, sarp kayalıklı uçurumlarla çevrili derin karanlık sular şeklindedir. Hatta bazılarının tepelerini karlar kaplar. Güneş düz şekilde yükseldiğinde, derinlerde yeşil ağaçlar ve yukarıdan aşağıya doğru çalılar bir battaniye gibi üzerini kaplar. Buradaki sularda penguenler, fok balıkları, yunuslar ve hatta balinalar bulunur. Bunun yanında uçurumlardaki yağmur ormanları, şelalelere, göllere ve buz kütlelerine ev sahipliği yapar.

Buradaki hava durumları biraz anormal. Bu alan yıllık 7-9 metre arasında yağmur alır. Bize inanmalısınız, yüzlerce seyahat noktası inceledik ama böylesini daha önce hiç görmedik.

Milford Sound'u gezmenin en iyi yolu, ya yürümek (Milford Track (rotası) bir klasiktir) ya gezi güzergahını takip eden bir tekne turu ya da bir kayık turu olacak.


Anahtar Bilgiler
  • Milford Sound, Yeni Zelanda'da bir bölge.
  • Rakımı 1 m.
  • Ulaşımı sağlayan en uygun havaalanı ZQN(Queenstown, Queenstown)
  • Para birimi Yeni Zelanda Doları.

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...