Middelburg, Hollanda

Avrupa

Middelburg

Mini Amsterdam Middelburg

Hollanda'nın güneyindeki Walcheren Adası'nda bulunan Zeeland vilayetinin başkenti. Şehrin geçmişi 8. yüzyılın sonlarına ve 9. yüzyılın başlarına dayanmakta. Şehir, İngiltere ile Flanders bölgesi arasında önemli bir ticaret merkezi. Hollanda'nın Altın Çağı sırasında, Flemenk Doğu Hindistan Şirketi'nin (VOC) faaliyetlerinin yürütüldüğü ikinci önemli şehir olmuş.

Alman Hava Kuvvetleri, 1940 yılında şehrin tarihi merkezini paramparça etti. Bu olaydan sonra şehrin büyük bir kısmı, yerli insanlar tarafından tekrar inşa edildi.

Middleburg'ta yapılabilecek en iyi şey, merkezi meydanın (Orada yeme içme için birçok yer bulabilirsiniz) etrafında dolanmak ve oradaki dar sokakları, kanalları keşfetmek. Çeşitli iskeleler (Kaai) boyunca, Rouaansekaai 'da bulunan tüccar evleri gibi, bazı tarihi binalar bulacaksınız.

Manastır ve Lange Jan Kilise Kulesi, Middleburg'un esas cazibeleridir. Middleburg'un yakınında Veere, Domburg, Vlissingen gibi (Meşhur Hollandalı Amiral Michiel de Ruyter'in memleketi) resmedilmeye değer şehirler bulunmaktadır.


Anahtar Bilgiler
  • Middelburg, Hollanda'nın Zeeland Bölgesi'nde bir şehirdir.
  • Middelburg'un nüfusu 47,308'dir.
  • 6 metre yükseklikte bulunmaktadır.
  • Buraya uçmak için en iyi havalimanı AMS'dir. (Schiphol, Amsterdam)
  • Hollanda'da kullanılan para birimi, Euro'dur. (EUR)

Ortalama yağış sıcaklık

Ortalama Sıcaklık
Ortalama Yağış
Ucuz bilet bulunuyor...